514 195 966

Automasaż

Automasaż

Automasaż

Jak zresztą nazwa wskazuje – wykonywany jest samodzielnie na dowolnej partii mięśni. Jego działanie porównuje się do masażu klasycznego, który usprawnia przepływ chłonki oraz poprawia krążenie w żyłach.

Kika słów na temat automasażu

Metoda ta jest nie tylko świetna na zrelaksowanie się, ale potrafi też doskonale wyleczyć i przyspieszyć regenerację organizmu. Zaletą automasażu jest zdolność każdego do wykonania go samodzielnie – niemal zawsze i wszędzie. Nie jest to sztuka trudna do opanowania oraz nie wymaga specjalnych umiejętności – a więc jeśli tylko masz czas i chęci, możesz wykonać go własnym rękoma!

Jak wykonać automasaż?

Do tego rodzaju metody masażu wykorzystuje się głównie technikę głaskania, wyciskania, ugniatania, rozcierania i oklepywania. Głaskanie wykonuj całą dłonią, przesuwając nią miarowo w stronę serca. Wyciskanie to używanie kciuków z chwytem obrączkowym, z kolei ugniatanie rób ujmując rozluźnione mięśnie pomiędzy kciuk a resztę palców. Rozcieranie polega na zakreślaniu kółek opuszkami palców, a oklepywanie powinno być podobne do uderzenia… miotełką – grzbietem palców bądź boczną stroną dłoni. Przed masażem zawsze umyj ręce i staraj się używać olejku do masażu, aby uniknąć ocierania naskórka lub podrażnień. Masowana część ciała musi być ułożona tak, by mięśnie maksymalnie się rozluźniły. Wszystkie ruchy wykonuj w kierunku dosercowym. Każdą technikę powtarzaj minimum 5 do nawet 10 razy – czas trwania automasażu powinien wynosić od dziesięciu do dwudziestu minut. Wykonuj go dwa razy dziennie – po wstaniu z łóżka i przed snem (najlepiej przed i po gimnastyce).

Na co pomaga automasaż?

Przede wszystkim, zmniejsza on napięcia mięśniach oraz rozluźnia zarówno mięśnie, jak i stawy. Automasaż działa kojąco na bóle pleców, szyi, karku, rąk oraz nóg, a także barków. Metoda ta pomaga również lepiej krążyć krwi w organizmie i rozgrzewać mięśnie – dzięki czemu lepiej dotlenione będą głębsze warstwy skóry. Na dodatek ciało ujędrnia się i uelastycznia. Tak więc warto poświęcić chociaż kilka minut na codzienny automasaż tym bardziej, że można go zrobić samodzielnie!

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA