514 195 966

Hydromasaż

Hydromasaż

HYDROMASAŻ

Coraz częściej korzystają z niego ludzie, którzy odczuwają ból w okolicy kręgosłupa lub chcą po prostu się… zrelaksować. Czy warto poddać się hydromasażowi i na co masaż tego rodzaju pomaga?

Historia hydromasażu

Zalety hydromasażu doceniano już w Starożytności. Bez względu na stan posiadania majątku, Rzymianie chętnie relaksowali się w łaźniach – dbali w nich nie tylko o higienę, ale też spotykali się tu ze sobą. Od dawna zarówno kąpiele, jak i natryski oraz okłady uznawano jako lecznicze. Pacjentom zalecali je ojcowie medycyny tacy, jak Hipokrates i Pitagoras! W XIX niemiecki ksiądz Sebastian Kneipp rozprzestrzenił popularność leczenia wodą, tj. hydromasaż. Radził on dodatkowo zmienić swoje nawyki żywieniowe, uprawiać regularnie sport i dbać o higienę ciała oraz równowagę emocjonalną. Oczywiście, wszystko to w celu zapobiegania wszelakim chorobom – dzisiaj styl ten nazywa się… wellness!

Jak przebiega hydromasaż?

Masowana osoba musi zanurzyć się w przygotowanej wannie posiadającej otwory – to z nich wydobywa się woda pod ciśnieniem. Temperaturę wody stale się obniża oraz podwyższa, a specjalny jej ruch masuje całe ciało pacjenta. Do kąpieli zazwyczaj dodawane są olejki dopasowane do problemu leczonej osoby. Olejki i wydobywający się z nich zapach wpływa pozytywnie na ciało, zdrowie i umysł pacjenta – odżywcze substancje olejków wnikną w jego ciało dzięki ruchowi wody. Wanna z hydromasażem to jeden z podstawowych współczesnych masażów leczniczych i rehabilitacyjnych.

Komu polecany jest hydromasaż?

Zdecydować się na niego powinny osoby z problemami z kręgosłupem – hydromasaż w dużej mierze zminimalizuje uczucie bólu, który pojawia się np. podczas tradycyjnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Działanie wody pozwoli zmniejszyć uczucie cierpienia, rozluźni mięśnie pacjenta i odpręży całe jego ciało. Jeżeli cierpisz na bóle reumatyczne, zaburzenia krążenia, bądź bezsenność – hydromasaż będzie idealną terapią! Również osoby z chorobami układu ruchowego lub nadwagą powinny zdecydować się na ten masaż – rozbija on bowiem zgromadzone pod skórą grudki tłuszczowe oraz znacznie pobudza mięśnie do pracy.

 

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA