514 195 966

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga od wielu lat odpowiadał za zachowanie równowagi duchowo-fizycznej w ludzkim ciele. Czy dzisiaj technika ma na celu zupełnie to samo, co setki lat temu?

Historia masażu Abhyanga

Masaż ten rozwinął się w starożytnych Indiach i jest jednym z zabiegów ajurwedyjskich – będąc jednocześnie jednym z najstarszych systemów leczniczych. W 1979 roku zatwierdzono go jako jedną z koncepcji terapeutycznych i zdrowotnych, przez Światową Organizację Zdrowia. Starożytna teoria masażu Abhyanga głosi, iż organizm ludzki funkcjonuje i pracuje prawidłowo tylko wówczas, gdy samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka współgra ze sobą. W innym przypadku każdy człowiek zaczyna podupadać na zdrowiu. Właśnie z tego powodu zdecydowano się na masowanie ludzi za pomocą olejków aromatycznych.

Jak przebiega zabieg?

Na samym początku masażysta podgrzeje eteryczny olejek. W masażu Abhyanga wykorzystuje się głównie olej z czarnego sezam, olej migdałowy lub kokosowy. Rozgrzana substancja o zniewalającym zapachu rozprowadzona zostaje po ciele pacjenta sprawiając, że momentalnie się on rozluźnia. Olejek jest ważny, gdyż wykonywane przez masującą osobę ruchy nie spowodują wówczas tarcia na skórze. Istotne jest, by masażysta wykonywał mocniejsze ruchy w kierunku serca, a nieco delikatniejsze w przeciwnym kierunku. Masaż rozpoczyna on od głowy pacjenta, później jego karku oraz barków. Ma to za zadanie uwolnić stres i wyciszyć masowaną osobę. Później terapeuta masuje delikatnie twarz, a następnie okolice piersi, brzuch, ręce oraz nogi. Następnie pacjent odwraca się na brzuch i rozpoczyna się masowanie jego pleców, pośladków oraz stóp. Uciskanie podeszew stóp jest niezwykle ważne w zabiegu, gdyż działa ono oczyszczająco oraz pobudza prawidłowe funkcjonowanie pozostałych części ciała. Po masażu pacjent powinien wypić wodę lub ziołową herbatkę – organizm oczyści się wówczas ze szkodliwych toksyn.

W czym pomaga masaż?

Przede wszystkim, masowana osoba wycisza się i odcina od codziennego stresu. Odżywia się i poprawia koloryt skóry pacjenta, a włosy nawilżają się i odzyskują blask. Dodatkowo, wzmocnione zostają cebulki skóry głowy. Masaż Abhyanga działa na usprawnienie układu krwionośnego i trawiennego – znacznie przyspiesza spalanie materii oraz wydalanie toksycznych substancji z organizmu. Ta technika polecana jest w szczególności chorym na reumatyzm bądź cierpiącym na częste migreny, a także osobom z nadwagą lub niskim ciśnieniem. Co ciekawe, wzmacnia się również układ odpornościowy pacjenta. Nie chcesz łapać wszystkich drobnych infekcji jesienią? Udaj się więc koniecznie na masaż Abhyanga!

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA