514 195 966

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga od lat miał za zadanie zachować duchowo-fizyczną równowagę w organizmie człowieka. Jak to jest dzisiaj z tą techniką masażu i skąd w ogóle się wywodzi?

Historia masaż Abhyanga

Masaż ten jest jednym z zabiegów ajurwedyjskich, rozwiniętych w starożytnych Indiach. Sam masaż to jeden z najstarszych systemów leczniczych. Został on zatwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia jako jedna z koncepcji terapeutycznych i zdrowotnych już w 1979 roku. Starożytna teoria masażu Abhyanga mówi, że organizm ludzki pracuje prawidłowo tylko wtedy, gdy jego samopoczucie fizyczne i psychiczne idzie w parze. Kiedy tak się nie dzieje, człowiek zaczyna podupadać na zdrowiu. Właśnie dlatego zdecydowano się na masowanie ludzi za pomocą… eterycznych olejków!

W jaki sposób przebiega Masaż Abhyanga?

Na początku, masażysta podgrzewa olejek. W masażu Abhyanga wykorzystywany jest głównie olej z czarnego sezamu (czyli ajurwedyjski). Równie dobrze może być to jednak olej migdałowy lub kokosowy. Rozgrzany olej rozprowadzany po ciele pacjenta sprawia, że momentalnie się on rozluźnia. Z kolei wykonywane przez masującą osobę ruchy nie powodują wówczas tarcia na skórze. Ważne, by masażysta wykonywał mocniejsze ruchy w kierunku serca, a nieco delikatniejsze w przeciwnym kierunku. Masaż powinno zacząć się od głowy, później karku oraz barków. Ma to uwolnić stres i wyciszyć pacjenta. Później masowana jest twarz, a następnie okolice piersi, brzuch, ręce oraz nogi. Kiedy przyjdzie pora na odwrócenie się na plecy, wymasowane zostają one bardzo dokładnie – później nadejdzie pora na pośladki oraz stopy. Uciskanie podeszew stóp jest niezwykle zalecane, gdyż działa to oczyszczająco oraz pobudza do prawidłowego funkcjonowania pozostałe części ciała. Po masażu zazwyczaj pije się wodę lub ziołową herbatkę, aby przyspieszyć oczyszczenie się organizmu ze zbędnych toksyn. Twój masaż Katowice

Na co pomaga Masaż Abhyanga?

Przede wszystkim, masowana osoba wycisza się i odcina od stresu. Również odżywia się i poprawia koloryt jej skóry, a włosy nawilżają się i odzyskują swój blask. Dodatkowo, wzmocnione zostają cebulki na skórze głowy. Masaż Abhyanga działa również na usprawnienie się układu krwionośnego i trawiennego – znacznie przyspiesza bowiem spalanie materii i wydalanie z organizmu szkodliwych substancji. Ta technika polecana jest w szczególności chorym na migrenę czy reumatyzm, a także osobom z nadwagą lub niskim ciśnieniem. Co ciekawe, wzmocniony zostaje również… układ odpornościowy. Zatem, jeżeli nie chcesz łapać wszystkich drobnych infekcji, koniecznie udaj się na masaż!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA