514 195 966

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy – czym jest cellulit

Cellulit, inaczej lipodystrofia lub pomarańczowa skórka to zaburzenie wynikające z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej oraz obrzękowo-włoknistymi dysfunkcjami w tkance podskórnej. Etiologia powstawania tego uporczywego problemu jest wieloczynnikowa, składają się na nią zmiany hormonalne, siedzący tryb życia, nadmiar wody w organizmie, nieodpowiednia dieta oraz zaburzenia odpowiedniego przepływu krwi oraz limfy której zadaniem jest odprowadzanie toksyn z organizmu. Powstające w ten sposób grudki stwarzają ogromny problem dla wielu kobiet. Złogi cellulitu najczęściej pojawiają się
w okolicach ud, pośladków oraz bioder, a skuteczną terapią poprawiającą wygląd skóry oraz ogólne samopoczucie wynikające z eliminowania problemu jest właśnie masaż antycellulitowy.

Masaż antycellulitowy – w jaki sposób wykonać

Istnieje wiele technik oraz typów masażu, których zadaniem jest pozbycie się cellulitu, a jednym z nich jest masaż bazujący na klasycznych technikach głaskania, uciskania, rozcierania oraz ugniatania. Masaż rozbija tkankę tłuszczową na mniejsze części, dzięki temu organizm sprawniej oraz skuteczniej je metabolizuje. Do tego typu zabiegu wykorzystuje się specjalne preparaty kosmetyczne mające na celu likwidacje cellulitu. W ich składzie znajdziemy często witaminy, ekstrakty z zielonej herbaty oraz pomarańczy, kofeinę, guaranę, oraz inne składniki których zadaniem jest poprawa wyglądu skóry oraz przywrócenie poprawnego krążenia krwi oraz limfy. Masaż wykonuje się w kierunku serca, od dolnych partii ciała ku górze. Zabieg powinien trwać około 45 minut.

Masaż antycellulitowy – efekty

Aby terapia mogła przynieść  oczekiwane efekty, ważne jest aby masaż wykonywać systematycznie około 3 razy w tygodniu przez okres 4 tygodni. Masaż jest bezpieczną formą terapii, jednak z racji intensywności, po jego zakończeniu mogą pojawiać się delikatne siniaki oraz zaczerwienienia. Masaż można łączyć z innymi zabiegami kosmetyczno-leczniczymi takimi jak : drenaż limfatyczny, elektrostymulacja, fale radiowe lub samemu przeprowadzać masaż w domu za pomocą masażera. Przeciwwskazania do przeprowadzenia masażu: choroby bakteryjne i wirusowe. nowotwory, infekcje skórne, przewlekłe choroby krążenia.

Zapraszamy na masaż katowice

 

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA