514 195 966

Masaż aparaturowy

Masaż aparaturowy

Masaż aparaturowy

Masaż aparaturowy. Potrzebujesz natychmiastowego odmłodzenia bądź regeneracji czy ujędrnienia skóry? Masaż aparaturowy będzie zatem doskonałym rozwiązaniem!

Kilka słów na temat masażu aparaturowego

Masaż aparaturowy zazwyczaj przeprowadzany jest dzięki specjalistycznym aparaturom, wykorzystywanym właśnie do masażu. W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej zaobserwować można aparat aquawibron – wytwarza on drgania w środowisku wodnym, jednocześnie doprowadzając do wstrząsu tkanek. Kolejnym masażem aparaturowym może być też limfatyczny po mastektomii. Są to sprzęty, tzw. mankiety na ręce. Ich działanie zbliżone jest do drenażu limfatycznego – mankiet wypełnia się powietrzem w okolicy dłoni pacjentki, następnie to samo robi się z przedramieniem oraz ramieniem. Podobnie, mankiety te zakłada się również np. na nogi, żeby pozbyć się z nich żylaków. Napięcie utrzymywane jest przez kilka minut i później powietrze zwyczajnie uchodzi. Zatem, masaż aparaturowy wykonuje się wyłącznie z zastosowaniem specjalistycznych, nowoczesnych urządzeń, będącymi swego rodzaju bodźcem dla masowanych tkanek. Zapraszamy na masaż katowice

Jak przebiega przykładowy masaż aparaturowy?

Zazwyczaj wykonuje się go za pomocą urządzenia z ssącą głowicą, wytwarzającą podciśnienie na powierzchni masowanej części ciała. Takim masażem może być np. endermologia, oddziałująca na tkankę łączną skóry. Masaż w połączeniu z podciśnieniem uaktywnia metabolizm, a co za tym idzie stymuluje również produkcję włókien kolagenowych. Masaż aparaturowy bazuje głównie na uciskaniu, wibrowaniu, głaskaniu i ugniataniu. Podczas zabiegu skóra jest rozciągana, co stymuluje fibroplasty i skutkuje… odmłodzeniem skóry! Standardowy czas zabiegu to ok. 30 minut.

Jakie korzyści płyną z masaż aparatorowy?

Dzięki niemu, skóra stanie się elastyczna i sprężysta. Można tym sposobem znacznie zredukować tkankę tłuszczową, a także pozbyć się cellulitu! Masaż aparaturowy ujędrnia i poprawia elastyczność skóry, ale i wygładza nawet najdrobniejsze zmarszczki. Dzięki niemu, kontur twarzy, oczu i ust znacznie łagodnieje. W organizmie pobudzona zostaje produkcja kolagenu, zatem skóra staje się napięta i gładka. Także w zależności od tego, jaki obszar ciała poddaje się masażowi z użyciem specjalistycznej aparatury, takie efekty będzie można uzyskać.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA