514 195 966

Masaż balijski

Masaż balijski

Masaż balijski – charakterystyka masażu

Masaż balijski jest masażem łączącym kilka technik w jedna całość. Zawiera elementy tradycyjnego masażu  indonezyjskiego, klasycznego, akupresurę, ayurwedę oraz refleksoterapię, a całość dopełnia  piękny zapach aromatycznych olejków oraz zmysłowa, relaksacyjna muzyka prosto z  indonezyjskiej wyspy Bali. Dzięki połączeniu ze sobą różnych metod, masaż balijski nie tylko  wprowadza w stan relaksu i odprężenia, ale również zmniejsza dolegliwości bólowe w  obrębie mięsni i stawów.

Masaż balijski – przebieg masażu

Masaż balijski, podobnie jak większość azjatyckich masaży, charakteryzuje głęboki relaks  oraz głębokość oddziaływania na tkanki. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej, a do  jego przeprowadzenia oprócz kozetki można użyć miękką matę rozłożoną na podłodze. Olejki  eteryczne odgrywają tutaj bardzo ważna rolę, ponieważ dzięki zastosowaniu aromaterapii  stymulują układ nerwowy, wprowadzając masowanego w błogi spokój, a także usprawniając  przepływ krwi oraz limfy. Najczęściej stosowanymi zapachami jest róża, bergamotka, ylang- ylang, a także jaśmin. Podczas masażu, terapeuta korzysta z technik ugniatania, uciskania,  rozciągania, opukiwania oraz głaskania, a także technik zaczerpniętych z masażu głębokiego  w którym tkanki rozpracowuje się za pomocą przedramienia co pozwala na głębsze  rozpracowanie masowanej tkanki. Masaż trwa około 1 godzinę, a po jego zakończeniu zaleca  się 10-20 minut odpoczynku w celu wyciszenia.

Masaż balijski – wskazania i przeciwwskazania do masażu

Masaż balijski dedykowany jest szczególnie osobom zmagającym się z chorobami ze strony  układu oddechowego: astmatyków oraz walczących z różnego typu alergiami ponieważ dzięki  swoim właściwościom usprawnia przepływ tlenu. Zasadne jest także korzystanie z zabiegu  przez sportowców, gdyż wspomaga procesy regeneracyjne, oddziałuje na tkankę łączną oraz  działa przeciwbólowo. Wskazania do stosowania masażu balijskiego: bóle migrenowe , choroby reumatyczne,
choroby układu oddechowego,  poprawa przepływu krwi oraz limfy. Masaż ten nie jest wskazany u osób, które cierpią na choroby skóry, jak grzybica czy egzema, w przypadku chorób bakteryjnych i wirusowych oraz nowotworach.

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA