514 195 966

Masaż balijski

Masaż balijski

MASAŻ BALIJSKI

Masaż balijski jest metodą, która wykorzystuje tradycyjne techniki, pochodzące z Indonezji. Dzięki zabiegowi, ciało rozluźnia się i zaznaje ukojenia. Ze względu na to, jak doskonale działa ten rytuał na organizm, szybko stał się jednym z najpopularniejszych masażów świata.

Historia masażu balijskiego

Balijski rytuał pochodzi z egzotycznej wyspy Bali. Uznawany jest on za jedną ze starożytnych technik leczenia tradycyjnego, w naprawdę wielu schorzeniach. W masażu tego typu łączą się również metody Tradycyjnej Medycyny Chin i Indii – akupresura, refleksologia i Ajuwerda. Legenda głosi, że bogini Lakszmi, posiadająca cztery ramiona, przekazała Balijczykom tajniki wykonywania masażu. Właśnie dlatego, masażyści często uciskają ciało ramionami, a sam zabieg wykonywany jest „na cztery ręce”. W masażu balijskim często stosuje się również olejki eteryczne: różę, jaśmin, bergamotkę bądź ylang-ylang.

Sposób wykonywania masażu

Zabieg wykonuje się na konwencjonalnym łożu do masażu bądź miękkiej macie, rozłożonej na podłodze. W ramach rytuału, praktykowane jest głębokie oddziaływanie dłońmi, dzięki silnym uciskom akupresurowym, intensywnemu uciskaniu, opukiwaniu, gładzeniu, rozcieraniu oraz rozciąganiu skóry. Istotne jest stosowanie wymienionych wcześniej olejków eterycznych, które rozluźnią i uspokoją masowaną osobę, a także zapewnią jej prawidłowy przepływ krwi. Balijczycy wierzą bowiem, że właśnie w taki sposób, kiedy krew i tlen swobodnie przepływa, energia rozchodzi się po organizmie bez żadnych ograniczeń. Kiedy zakończony zostaje masaż właściwy, trwający około godziny czasu, pora na… Wyciszenie! Elementem relaksacji może być wypicie rozgrzewającej i oczyszczającej herbaty z imbirem. Dodatkowo, puszczona zostaje odprężająca muzyka balijska, która uspokaja i relaksuje ciało, a także umysł.

W jaki sposób rytuał wpływa na ciało?

Dzięki głębokiemu i intensywnemu masażowi, skutecznie łagodzą się skurcze mięśni, a także poprawia się zdolność ruchowa. Rytuał wspomaga leczenie kontuzji i urazów po treningowych, a także wspomaga leczenie i łagodzenie dolegliwości stawów. Przy pomocy masażu balijskiego, tkanka mięśniowa i skórna zostanie mocno pobudzona, dzięki jej głębokiej stymulacji. Bóle głowy również mijają, a układ odpornościowy zostaje wzmocniony. Co najważniejsze, znacznie poprawia się krążenie krwi, a umysł opuszcza stres i zaniepokojenie. Dobra wiadomość dla „nocnych marków” – masaż pomaga również w walce z bezsennością!

Twój masaż Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA