514 195 966

Masaż bambusowy

Masaż bambusowy

Masaż bambusowy – historia masażu

Masaż bambusowy to orientalny zabieg wykonywany przy użyciu pałeczek bambusowych różnych rozmiarów, za pomocą których rolowane jest ciało. Pałeczki przed zabiegiem są odpowiednio przygotowywane. Należy je odpowiednio umyć, zdezynfekować oraz ogrzać tak aby podczas masażu mogły oddawać ciepło osobie masowanej. Zabieg zwykle trwa między 30-60 minut i przynosi wiele korzyści zarówno dla układu nerwowego jak i układu ruchu. Masaż bambusami jest zwykle wspomagany technikami manualnymi, którymi przeplata się ruchy wykonywane za pomocą pałeczek lub przy zmianie ich grubości. Często wprowadzanym elementem w rytuale masażu jest aromaterapia i muzykoterapia, które przez swoje działanie mają wprowadzić pacjenta w głęboki stan relaksu i odprężenia.

Masaż bambusowy – przebieg masażu

Masaż rozpoczyna się i kończy technikami manualnymi takimi jak: głaskanie, pocieranie, ugniatanie, uciski, modelowanie oraz innymi technikami, które mają przygotować tkanki do dalszych etapów masażu. Na początku masażysta wykorzystuje pałeczki o większej grubości, wraz z upływem czasu przeplatając to technikami manualnymi zmienia ich grubość, aby masaż był bardziej dokładny. Kolejny etap polega na naprzemiennym masażu dwoma rodzajami bambusów, który jest zdecydowanie bardziej mocniejszy i pozwala na głębszą terapię mięśniową. Kolejność masowanych partii ma znaczenie, rozpoczynając od stopy, terapeuta przechodzi w górę do karku, po czym wraca do drugiej stopy i analogicznie do partii mięśniowych ulokowanych wyżej. Na koniec masażysta kończy zabieg delikatnym muskaniem pałeczkami bambusowymi, w celu wyciszenia organizmu.

Masaż bambusowy – efekty masażu

Warto wspomnieć o korzystnym działaniu bambusa na ciało człowieka. Dzięki dużej zawartości krzemu w jego budowie, wywołuje zjawisko piezoelektryczności poprzez kontakt z ciałem człowieka, przez co osoby po takim masażu czują większą energie i pobudzenie. Bambus bardzo rzadko wywołuje alergie, przez co jest bezpiecznym środkiem wspomagającym masaż a także posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Stosowanie tego egzotycznego masażu ma za zadanie zrelaksować i przynieść ulgę masowanej osobie. Doskonale sprawdza się jako zabieg modelujący sylwetkę oraz usuwający cellulit. Jest szczególnie wskazany w przypadku nadmiernego zmęczenia, bólów mięśni oraz pogarszającego się samopoczucia. Bardzo dobrze usprawnia przepływ krwi oraz substancji odżywczych, a także poprawia wygląd skóry.

Zapraszamy na masaż katowice

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA