514 195 966

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską – charakterystyka masażu

Czym jest bańka chińska? Jest to odmiana bańki próżniowej której działanie polega na  zasysaniu tkanki pod ciśnieniem. Obecnie na rynku możemy spotkać bańki wykonane z różnych materiałów (bambusa, szkła). Jednak najpopularniejszą formą są okrągłe gumowe bańki, dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od zastosowania. 25, a także w celu niwelowania rozstępów oraz cellulitu.

Masaż bańką chińską – przebieg masażu

Masaż bańką chińską rozpoczynamy od rozsmarowania oliwki na ciele osoby masowanej. W zależności od typu masażu, możemy wykorzystać inne środki poślizgowe, zawierające w swoim składzie substancje pomagające usuwać cellulit takie jak zielona herbata, l-karnityna czy też tauryna. Bańki przed masażem powinno się zanurzyć na kilka minut w ciepłej wodzie, podgrzanej do temperatury około 40°C, a następnie dokładnie wysuszyć. Masaż wykonujemy
jedną bańką, której wielkość dobieramy do masowanej powierzchni. Uciskając wierzchołek bańki, przyciskamy ją do skóry w celu przyssania. Zabieg dla niektórych osób może być nieprzyjemny z racji intensywnego „ciągnięcia” tkanki, dlatego na początku może być wykonywany mniejszymi bańkami. Następnie bańka jest przesuwana w kierunku dosercowym, wolnymi okrężnymi ruchami. Zaczerwienienie tkanek w miejscu masażu sugeruje prawidłowe jego wykonanie. Aby masaż bańką chińską przyniósł oczekiwane rezultaty, należy go stosować systematycznie, 3-4 razy w tygodniu przez okres około 4 tygodni. Jedna sesja masażu trwa około 20-30 minut , a większe partię nawet godzinę.

Masaż bańką chińską : wskazania i przeciwwskazania do masażu

Wskazania do masażu bańką chińską:

-Cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej
-Rozstępy
-Stany zapalne mięśni oraz stawów
-Modelowanie sylwetki
-Odżywienie tkanek
-Poprawa krążenia

Przeciwwskazania :

-Kobiety w okresie menstruacji
-Osoby z cerą naczyniową
-Osoby powyżej 80 roku życia
-Obrzęki oraz wysięki
-Stany zapalne skóry
-Ciąża
-Nowotwory
-Zmiany alergiczne skóry
-Przewlekłe stany zapalne oraz gorączka

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA