514 195 966

Masaż biurowy

Masaż biurowy

MASAŻ BIUROWY

Jest to zabieg trwający zaledwie kilka minut, który pozwala pracownikom biurowym rozluźnić się w trakcie przerwy i przynieść ulgę ich spiętym i przeciążonym mięśniom oraz… naładować energią na kolejne godziny pracy!

Kilka słów na temat masażu biurowego

Masaż wykonywany jest na specjalnie zaprojektowanym w tym celu krześle, oczywiście w ubraniach i bez użycia olejków czy jakichkolwiek kosmetyków – pracownik przecież zazwyczaj jest w biurze i nie ma na to zbyt wiele czasu. Również nie wymagany jest żaden specjalistyczny sprzęt, a dostęp do masażu ma dosłownie każdy pracownik biurowy. To doskonała technika rozluźniająca dla osób pracujących przed komputerami lub w pozycji siedzącej – przez co obciąża się zarówno kręgosłup, jak i kręgi szyjne.

Jak przebiega masaż biurowy?

To technika polecana dla wszystkich – niezależnie od płci bądź wieku. Masaż ma charakter głównie relaksacyjno-profilaktyczny, natomiast techniki wykonywania masażu to połączenie metody klasycznej, leczniczej, masażu tkanek głębokich, akupresury oraz pozostałych technik zaliczanych do zakresu fizjoterapii. Masażysta skupiać się będzie głównie na najbardziej narażonych segmentach ciała, którym grozi ból i napięcie – jak szyja czy kark, plecy, ramiona, nadgarstki oraz barki. Masaż spowoduje zmniejszenie zmęczenia pracownika biurowego oraz napięcia jego mięśni. W zależności od nasilenia bólu i posiadanego czasu przez pacjenta, masaż trwać może 10, 15, 20 lub 30 minut. Pracownik może z niego skorzystać bezpośrednio „zza biurka”, przez co masaż nie wymaga zmiany formalnego stroju. Realizacja zabiegu odbywa się zazwyczaj według ustalonej kolejności, więc pozwoli to masażyście na sprawne zrealizowanie masażu biurowego. Pracownik powinien odczuć poprawę samopoczucia już po… jednej sesji!

Na co pomaga ten masaż?

Metoda przyniesie ulgę osobom spędzającym czas za biurkiem, które czują przeciążenie, napięcie bądź ból w odcinku kręgosłupa i szyi oraz dyskomfort utrzymywania statycznej pozycji. Poprawi się w dodatku sprawność umysłowa pacjenta, a także zatrzyma się on na chwilę by złapać przysłowiowy „oddech”. Co ciekawe, zredukowane zostaną skutki pracy statycznej i wyrównana zostanie równowaga mind-body. Warto dbać o swoje stanowisko pracy i dobre samopoczucie – właśnie dlatego masaż biurowy jest coraz bardziej popularny w większych korporacjach.

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA