514 195 966

Masaż czekoladowy

Masaż czekoladowy

MASAŻ CZEKOLADOWY

To doskonały masaż, który pozwoli na psychiczne i fizyczne ukojenie całego ciała. Poddając się jemu można maksymalnie się wyciszyć, jednocześnie podnosząc poziom hormonów szczęścia do maksimum. Potrzebujesz wyciszenia? Masaż czekoladowy będzie idealny!

Kilka słów na temat masażu czekoladowy 

Jak sama nazwa wskazuje, w masażu wykorzystuje się czekoladę. Substancja ta działa niezwykle odprężająco i regenerująco, poprawiając krążenie krwi. Dodatkowo, zmniejsza ona widoczność cellulitu i redukuje tkankę tłuszczową – także czekolada w formie masażu nie podtuczy nas, a odchudzi! To wszystko możliwe będzie dzięki cennym składnikom zawartym w tym magiczny produkcie – są to dobroczynne lipidy, a także witaminy z grupy A, E i B oraz magnez. Są one wszystkie dość silnymi antyoksydantami. Czekolada jest także cennym źródłem polifenoli, czyli przeciwutleniaczy – dzięki nim można więc opóźnić proces przedwczesnego starzenia się organizmu. Masaż czekoladowy powstał w celu zapewnienia człowiekowi aromatycznego… wyciszenia.

Jak przebiega masaż czekoladowy?

Sam masaż zostaje poprzedzony peelingiem – wykonuje się go, aby usunąć zrogowaciały naskórek i przygotować skórę do wchłonięcia wyżej wymienionych składników gorącej czekolady. Następnie polewa się ciało wcześniej podgrzaną czekoladą, masując je delikatnymi, kolistymi i ugniatającymi ruchami. Organizm wówczas wypoczywa, relaksuje się i regeneruje. Sam masaż opiera się raczej na klasycznych technikach, czyli uciskaniu, lekkiemu oklepywaniu i rozcieraniu. Do czekolady często dodawany jest aromatyczny olejek, np. pomarańczowy bądź cytrynowy – w celu ukojenia zmysłów pacjenta. Po wykonanym masażu ciało owinięte zostaje folią i przykryte kocem – dzięki czemu składniki odżywcze doskonale przenikają pod skórę. Pacjent leży tak około 20 minut, po czym folia jest odwijana i czekolada zostaje w całości zmyta z ciała. Zapraszamy an masaż katowice

Jakie efekty można uzyskać dzięki masażowi?

Masaż czekoladą bardzo korzystnie wpływa na cały organizm. Już jednorazowy seans przyniesie ukojenie nerwów i złagodzenie wszelakich stresów. Dodatkowo, poprawi się nastrój pacjenta, a także zostanie on wprowadzony w stan głębokiego odprężenia. Między ciałem a umysłem przywróci się naturalna równowaga. Skóra będzie bogatsza w wiele cennych składników odżywczych, zyskując jednocześnie zdrowy kolor. Zmniejszy się widoczność cellulitu, a skóra zrobi się bardziej elastyczna. Jeżeli pacjent posiada dolegliwości z powodu układu krążenia, nerwowego lub oddechowego – one również zostaną złagodzone dzięki masażowi.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA