514 195 966

MASAŻ DŁONI

MASAŻ DŁONI

MASAŻ DŁONI

Jest to zabieg niezwykle popularny, o działaniu zbawiennym zarówno dla zdrowia, jak i urody. Kiedyś uwielbiano go za to, że poprawia wygląd skóry dłoni – dziś bardzo ceni się go także za redukowanie bólu w mięśniach pojawiającego się np. od pracy przy komputerze.

Powrót do początków masażu dłoni

Naukę o refleksach, czyli punktach znajdujących się na stopach, twarzy bądź właśnie dłoniach stosuje się od wieków nie tylko w medycynie chińskiej, ale też wielu innych. Egipcjanie leczyli dłonie poprzez uciskanie ich już ok. 2300 lat p.n.e. Współczesną refleksologię wymyślił amerykański laryngolog, William Fitzgerald. Zaznaczył on, że dłoń – podobnie jak stopa – zawiera dokładną mapę całego ciała, natomiast poszczególne punkty są odbiciem danego narządu.

Jak wykonywany jest masaż dłoni?

Na masaż ten składają się ściśle określone ruchy, których moc nacisku dostosowana jest do napięcia mięśni, bolących miejsc oraz elastyczności skóry. W trakcie masażu nie można nigdy zbyt mocno naciągać skóry, a ruchy należy wykonywać w określonej kolejności i zgodnie z kierunkiem przebiegu naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Trzeba ułożyć ręce swobodnie na stoliku, a sam masaż wykonuje się płynnymi ruchami przechodzącymi w siebie. Masaż dłoni ma na celu zrelaksować oraz uspokoić, dlatego dobrze jest w trakcie zabiegu używać rozluźniających zapachem olejków – np. cytrusowych.

W trakcie masażu najczęściej stosuje się głaskanie i rozcieranie skóry – głaskaniem powinno się masaż zarówno rozpocząć, jak i zakończyć. Podstawowym elementem masażu jest również wspomniane rozcieranie krótkimi i szybkimi ruchami, dostosowanymi do układu mięśni oraz do ich budowy. Najlepsze efekty masaż przyniesie wówczas, gdy jest stale powtarzany (najlepiej co tydzień) i kiedy jedna sesja nie będzie trwała krócej niż 15 minut.

Na co pomaga masaż dłoni?

Masaż wskazany jest dla osób narażonych na stres, przemęczenie oraz bóle mięśniowe, stawowe i nerwicę. Metoda ta pomaga również, gdy skóra dłoni jest wiotka, sucha bądź szorstka. Idealnie wpływa także na zapobieganie kruchości i łamliwości paznokci. Mało tego, masaż dłoni działa odprężająco, relaksująco, ale i uspokajająco oraz antystresowo. Dzięki niemu poprawia się krążenie, dotleniają tkanki i stymulowane są zakończenia nerwowe. Może warto więc skorzystać z dobroczynnych właściwości tego masażu?

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA