514 195 966

Masaż endodermiczny

Masaż endodermiczny

Masaż endodermiczny

Jeżeli chcesz pozbyć się stresu za pomocą masażu, skuteczny okazuje się masaż endotermiczny. Nie dość, że wyciszy Twój organizm, to dodatkowo ograniczy ilość tkanki tłuszczowej, wzmocni mięśnie, a nawet zredukuje Twój… cellulit!

Czym jest masaż endodermiczny?

Jest on masażem mechanicznym, złożonym z połączenia ze sobą drenażu limfatycznego i masażu próżniowego (z użyciem zasysającego skórę aparatu). Dzięki takiemu połączeniu, można usunąć cellulit, rozbić tkankę tłuszczową czy pobudzić krążenie limfy. Cały zabieg ma z kolei za zadanie wspomóc usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn, których umiejscowienie się „na dobre” w komórkach blokuje właściwe działanie całego układu limfatycznego. No tak, to właśnie toksyny są odpowiedzialne w dużej mierze za tworzenie się chociażby tej nielubianej warstwy tłuszczowej, z którą organizm zwyczajnie sam sobie… nie radzi.

Jak przebiega masaż endodermiczny?

Przed samym zabiegiem, pacjent musi założyć specjalny kombinezon – ułatwi on masaż, a także ochroni przed efektami ubocznymi zabiegu. Masażysta używa podczas zabiegu aparat, który generuje podciśnienie. Działanie aparatu wzmacnia specjalna głowica, połączona z dwoma rolkami, które obracają się wokół własnej osi. Pracują one na zasadzie ruchu obrotowego, przemieszczając się względem siebie. Sam zabieg jest bezbolesny, a najkorzystniej jest wykonywać go w kilku seriach. Najczęściej jedna sesja trwa ok. 45 minut – oczywiście, czas potrzebny na wykonanie masażu zależy od stanu zdrowia skóry masowanej osoby. Zapraszamy na masaż katowice

Efekty, jakie można uzyskać masażem endodermicznym

Przede wszystkim, zredukowany zostaje cellulit, a krążenie krwi znacznie się poprawia – dzięki temu krew i chłonka lepiej przepływają, dotleniając tym sposobem skórę i znacznie ją odżywiając. Tym samym, zwiększona zostaje oczywiście jędrność oraz elastyczność cery. Zabieg ma również właściwości regeneracyjne mięśni, co szczególnie pomaga sportowcom i osobom aktywnym fizycznie po długim i intensywnym treningu. Dzięki masażowi, włókna mięśniowe stają się bardziej napięte i mięśniowe, a to przyczynia się do zwiększenia ich zdolności do pracy. Dodatkowo, masaż endodermiczny uspokaja i relaksuje, przez co pozbyć się można z organizmu całego napięcia i… stresu, wywołanego niezbyt przyjemnym dniem!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA