514 195 966

Masaż Garshana

Masaż Garshana

Masaż Garshana – na czym polega ten masaż

Masaż Garshana jest tradycyjnym ajurwedyjskim masażem limfatycznym, który pomaga usunąć z ciała toksyny tzw. ama. Jest to rodzaj masażu suchego, ponieważ w takcie zabiegu nie używa się żadnych olejków. Jest on wykonywany jedynie przy użyciu jedwabnych rękawiczek. Podczas masażu należy omijać okolice serca, klatki piersiowej oraz twarzy.  Można wyróżnić dwa rodzaje ruchów wykonywanych podczas masażu: ruchy okrężne oraz podłużne ruchy w kierunku węzłów chłonnych.

Masaż Garshana – w jaki sposób przebiega ten masaż

Zabieg rozpoczyna się od energicznego masażu rąk, następnie brzucha i pośladków, na koniec masowane są nogi. Nacisk, jaki wykonuje się w takcie ruchów powinien być dostosowany do grubości masowanej skóry – tam gdzie skóra jest cienka powinno się stosować umiarkowany nacisk, a w miejscach gdzie skóra jest grubsza, nacisk powinien być mocniejszy.W pierwszej kolejności należy masować okrężnymi ruchami nadgarstki, później wykonuje się długie ruchy od dłoni w kierunku łokcia. Następnie okrężnymi ruchami masowane są łokcie, po czym w kierunku węzłów chłonnych pod pachami masowane są podłużnymi ruchami ramiona.W drugiej kolejności wykonuje się masaż okrężnymi ruchami brzucha oraz pośladków.  Ruchy te powinny być zgodne z kierunkiem wskazówek zegara.Ostatnim obszarem, na którym jest wykonywany masaż są nogi. Masaż zaczyna się od stóp i kostek. Staw skokowy jest masowany okrężnymi ruchami. Następnie wykonywane są długie ruchy wzdłuż łydki w kierunku kolan. Na kolanach wykonuje się okrężne ruchy.  Na koniec masowane są podłużnymi ruchami uda.

Masaż Garshana – efekty masażu

Po zakończeniu masażu można skorzystać z prysznica – naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Pozwoli to dodatkowo pobudzić krążenie.Masaż Garshana pobudza układ limfatyczny, co pozwala zwiększyć detoksykacje organizmu, poprawia też krążenie krwi. Masaż poprzez uwalnianie toksyn – ama przyczynia sią do odtrucia wątroby. Masaż dodaje energii i witalności, poprawia też procesy trawienne i metabolizm. Stosowanie naturalnej rękawicy pozwala usunąć martwy naskórek i wygładzić skórę. Przy regularnym korzystaniu z tego masażu można zauważyć redukcję cellulitu oraz poprawę wyglądu skóry, gdyż działa regenerująco. Przeciwwskazaniami do masażu Garshana są: nowotwory, ciąża, choroby serca i skóry (łuszczyca, egzema).

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA