514 195 966

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż kamieniami jest świetną opcją szczególnie wtedy, kiedy masz złą przemianę materii, czujesz stres lub zmęczenie bądź po prostu dopadł Cię zły humor. Dzięki niemu obudzisz się następnego dnia z nową energią do życia! Masaż to idealna opcja również na złagodzenie… jesiennej depresji!

Historia masażu kamieniami

Technika wywodzi się z Dalekiego Wschodu, a stosowano ten masaż już w starożytności. Specjaliści uważają nawet, że jest to jeszcze starsza technika od akupunktury! Sam masaż opiera się na teorii przepływu energii przez ciało człowieka. To w nimi rozmieszczone są ośrodki energii, nazywane niegdyś „czakrami”. Każda czakra znajduje się w sąsiedztwie hormonów odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Starożytni medycy hinduscy oraz chińscy bardzo szczegółowo opracowali mapy rozmieszczenia ośrodków energii, dzięki czemu od stuleci z wiedzy tej korzystają współcześni masażyści. Zapraszamy na masaż katowice

Jak przebiega masaż gorącymi kamieniami?

Zabieg wykonywany jest na wygodnym  stole do masażu, w pozycji na plecach bądź brzuchu – w zależności od rodzaju schorzenia. Na ciele pacjenta układane są kamyki w okolicach czakr, np. wzdłuż kręgosłupa bądź na plecach. Z kolei między palce dłoni i stóp masażysta wkłada małe kamyki, a te większe umieszcza jeszcze wzdłuż żuchwy, między brwiami i na policzkach (o ile pacjent leży na plecach). Następnie terapeuta bierze w ręce dwa duże kamienie (zanurzone wcześniej w oliwie z oliwek i olejku eterycznym) i będzie nimi masował całe ciało. Ciepło płynące z kamieni znacznie rozluźni mięśnie, przez co krew będzie krążyła o wiele szybciej. Organizm pozbędzie się toksyn, skóra dotleni się, a ciało i umysł stworzą perfekcyjną harmonię.

Jakie efekty zapewnia masaż gorącymi kamieniami?

Przede wszystkim, technika ta przynosi całkowite odprężenie i ulgę w wielu dolegliwościach. Masaż pomaga osobom chorym na stawy, a także wszystkim tym którym dolega ból kręgosłupa bądź szyi. Terapia kamienna pomoże „doładować” wewnętrzną energię, a także pozwoli pozbyć się stresu, bezsenności, przygnębienia lub smutku. Długotrwały rezultat można osiągnąć już po trzech sesjach, trwających około półtora godziny. Jeżeli szukasz sposobu na pozbycie się jesiennej depresji, masaż gorącymi kamieniami skutecznie Ci w tym pomoże!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA