514 195 966

Masaż indonezyjski

Masaż indonezyjski

Masaż indonezyjski

Masaż indonezyjski . Jeżeli szukasz ukojenia dla duszy i ciała bądź chcesz po prostu pobudzić swój organizm do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, masaż indonezyjski może okazać się doskonałym rozwiązaniem!
Czym jest masaż indonezyjski i skąd się wywodzi?

Ta wyjątkowa technika masażu jest połączeniem metody balijskiej wraz z jawajską. Masaż indonezyjski jest nieco zbliżony do ajurwedyjskiego. To część starożytnego systemu uzdrawiania, który niegdyś funkcjonował w Indiach! Dzięki wykorzystaniu dłoni, refleksoterapii i akupresury, uzdrawiano tak bowiem niegdyś ludzi – powodując rozluźnienie mięśni i pobudzając organizm do osiągnięcia harmonii ciała z umysłem i duszą. A więc, połączenie wpływów starożytnej medycyny chińskiej z hinduską doprowadziło do powstania tej techniki masażu, który oddziałuje w zasadzie na… Wszystkie zmysły.

Jak przebiega taki masaż?

Masaż wykonuje się rzecz jasna techniką manualną, wzbogaconą o elementy masażu klasycznego, takie jak: ugniatanie, rozcieranie i uciskiwanie. Zazwyczaj odbywa się on poprzez stymulowanie odpowiednich punktów umieszczonych na ciele (czyli za pomocą akupresury). Może to też być aromaterapia, połączona z wpływem na wszystkie narządy i gruczoły, wraz z wykorzystaniem eterycznych i leczniczych olejków. Sam masaż trwa nawet do 120 minut, kojąc umysł, duszę i ciało. Atmosferę masażu indonezyjskiego zazwyczaj podkreśla mistyczna oprawa, składająca się z cudownych zapachów olejków eterycznych oraz kojącej stres orientalnej muzyki indyjskiej. Najczęściej, do tego typu masażu wykorzystuje się olej kokosowy. Twój masaż Katowice

Jak działa masaż indonezyjski?

Podczas masowania ciała tą techniką, stymulowana zostaje tkanka skórna i mięśniowa – to przemawia za faktem, iż masaż indonezyjski jest bardzo polecany do wspomagania leczenia kontuzji, np. u sportowców. Technika ta pozwala również na poprawienie się krążenia limfy i krwi, usprawnienie układu odpornościowego i nerwowego, zniwelowanie bólu głowy, poprawienie ogólnej sprawności ruchowej, a nawet… Pozbycie się cellulitu! Dodatkowo, masaż indonezyjski przywraca w organizmie harmonię, odblokowując przepływy energii. Dzięki niemu, można się zrelaksować, głęboko rozluźnić i wyrzucić z siebie cały stres – przynosząc jednocześnie ukojenie od codzienności.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA