514 195 966

Masaż ipsilateralny

Masaż ipsilateralny

Masaż ipsilateralny

Masaż ten jest dość specjalistyczny – ma on bowiem za zadanie pomóc osobom w uszkodzeniach kończyn takich, jak złamania czy poparzenia. Co ciekawe działa on tylko wówczas, gdy przebiega na granicy… wytrzymałości. O co chodzi z masażem ipsilateralnym?

Kilka słów o masaż ipsilateralny

To masaż typowo leczniczy, a nawet rehabilitacyjny. Wykonuje się go ze względu na zniszczenie się tkanek w ciele pacjenta – jednak nie bezpośrednio na nich, a ich okolicy. To przyspiesza gojenie się umiejscowionej nad opatrunkiem rany, jednak nie działając na nią w sposób bezpośredni. Jeżeli uraz pojawił się na udzie, to wtedy masowane zostaje podudzie – czyli okolica miejsca dotkniętego chorobą. Niestety, ale masaż musi odbywać się na granicy bólu – chodzi o to, że celem zabiegu jest wywołanie naczynioruchowego odruchu w tej części ciała, która została uszkodzona. Podczas wykonywania zabiegu, masażysta musi wywołać przekrwienie w danym obszarze ciała – powodując lepsze ukrwienie powstałej rany oraz szybsze wygojenie się jej. Zapraszamy na masaż katowice

Jak przebiega masaż ipsilateralny ?

Osoba wykonująca masaż ipsilateralny najczęściej korzysta z technik znanych już z masażu klasycznego. Ugniatane, uciskane, szczypane i oklepywane są wybrane na ciele zdrowe miejsca, które sąsiadują z tymi uszkodzonymi. Masażysta wykonuje zabieg dość intensywnie i mocno, często powodując u pacjenta dyskomfort, a nawet ból. Pacjent powinien się położyć po to, żeby mięśnie się rozluźniły. Wystarczy, że do masowania odsłoni jedynie „uszkodzone miejsce”. Masaż tego rodzaju będzie oddziaływał na ranę znajdującą się pod opatrunkiem – dzięki niemu, dojście kończyny do odzyskania pełnej sprawności będzie zdecydowanie prostsze i… szybsze! Tkanka znacznie się ukrwi, a osłabione mięśnie zostaną wzmocnione. Zabieg nie wymaga żadnych olejków czy oliwek, a trwa ok. 30 minut.

Na co pomaga masaż ipsilateralny?

Trzeba pamiętać, że jest on przeznaczony jedynie dla osób z urazami, poparzeniami bądź złamaniami. Dzięki niemu, przyspieszony zostaje proces zrastania się kości, a także przywraca się prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych w tkankach, które się uszkodziły. Dzięki niemu, pacjent uzyska prawidłową trofikę w chorych obszarach kończyny. Co ciekawe, masaż przeciwdziała także… skutkom akinezy!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA