514 195 966

Masaż Jambira Pinda Sweda

Masaż Jambira Pinda Sweda

Masaż Jambira Pinda Sweda – na czym polega ten masaż

Masaż Jambira Pinda Sweda wliczany jest do kręgu zabiegów ajurwejdyjskich, wywodzących się z terenów dzisiejszych Indii. Jest on zaliczany do masaży dzięki którym można uzyskać efekt zwiększonej potliwośći czyli swedana, oraz efekt langhana który można rozumieć jako redukcje. Może być wykonywany na powierzchni całego ciała.

Masaż Jambira Pinda Sweda – przebieg masażu

Sam proces przebiegu masażu oparty jest na wykorzystaniu do jego wykonania stempli wykonanych z bawełnianego materiału, wyglądem przypominających woreczki. Każdy sakiewka wypełniona jest za pomocą specjalnej mieszanki, pośród których możemy wyróżnić taką składającą się z kokosa i cytryny oraz taką w której skład wchodzi ryż i różne zioła. Przed rozpoczęciem masażu każda z sakiewek jest rozgrzana do odpowiedniej temperatury w oleju pozyskiwanym z orzechów kokosowych.  Liczba mieszków używanych do zabiegu, wacha się w przedziale od 4 do 6 sztuk, zazwyczaj są używane tylko jednokrotnie, dla każdego pacjenta powinny być one przygotowywane indywidualne.  Masaż ten można zastosować w obrębie całego ciała. Wykonanie całego zabiegu, zajmuje masażyście średnio około 60 minut.

Masaż Jambira Pinda Sweda – wpływ masażu na ciało

Zabieg ma bardzo pozytywny wpływ na ogólną kondycję i właściwy poziom napięcia skóry. Skóra po takim zabiegu jest dużo bardziej sprężysta i gładka. Wykonanie masażu, w znacznym stopniu zwiększa przepływ krwi oraz limfy w organizmie człowieka, dodatkowo też prowadzi do poprawy metabolizmu. Dobrze wykonany masaż Jambira Pinda Sweda poprawia zakres ruchomości w stawach, wykazuje również zbawienne działanie na tkanki miękkie, zmniejszając bądź usuwając ból czy też dać ukojenie nadmiernie napiętym mięśniom.  Jego pozytywny wpływ nie kończy się jedynie na aspekcie cielesnym. W znacznym stopniu działa także na ducha, pozwalając doznać uczucia głębokiego relaksu oraz pozbyć się nieprzyjemnych skutków stresu, które dotykają człowieka podczas codziennego życia oraz w pracy. Znaczny wpływ w procesie ukojenia nerwów ma tutaj aromaterapia, którą uzyskuje się dzięki zapachowi, jaki wytwarzają zastosowane w zabiegu olejki. Przed wykonaniem zabiegu masażysta powinien sprawdzić ogólną kondycje masowanej skóry oraz sprawdzić czy nie pojawiają się poważne zmiany skórne bądź rany przerywające ciągłość tkanki.

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA