514 195 966

Masaż jawajski

Masaż jawajski

Masaż jawajski

Potrzebujesz chwili tylko dla siebie? A może chcesz zlikwidować napięcie po stresującym dniu lub zwyczajnie się… zrelaksować? Idealnym masażem może okazać się dla Ciebie masaż jawajski!

Kilka słów o masaż jawajski

Metoda ta zawiera w sobie elementy zarówno akupresury, jak i Ajuwerdy oraz chińskiej medycyny tradycyjnej. Jest to masaż niezwykle odprężający oraz łagodzący codzienne zmęczenie. Ma on za zadanie poprawić ogólną kondycję organizmu pacjenta, przywrócić mu równowagę i pobudzić jego naturalne siły odpornościowe. To świetny sposób na całkowite rozluźnienie się i przygotowanie do ważnego dla nas dnia, np. rozmowy o pracę, ślubu bądź publicznego wystąpienia. To zabieg całkowicie bezpieczny, dlatego może z niego skorzystać dosłownie każdy – bez względu na płeć bądź wiek. Zapraszamy na masaż katowice

Jak wygląda masaż jawajski?

Pacjent kładzie się na łóżku do masażu, skierowany głową w dół. Następnie, masażysta rozpoczyna zabieg poprzez rozluźnienie ciała za pomocą odpowiednich technik masażu relaksacyjnego, połączonego z późniejszą aromaterapią. Ruchy masażysty powinny dość silne i wywierane na dany mięsień do czasu, aż całkowicie się on rozluźni i zlikwidowane zostanie w nim napięcie. Masaż jawajski przeprowadza się od koniuszków palców nogi po same cebulki włosów – doprowadzając całe ciało oraz myśli do zjednoczenia się w spójną, harmonijną całość. Do masażu wykorzystywane są często olejki aromatyczne, a także odprężająca muzyka etniczna. Kontakt zapachowych olejków z zakończeniami nerwowymi na skórze powoduje natychmiastową reakcję systemu nerwowego – a co za tym idzie, ciało odpręża się niemal natychmiastowo.

Jakie są efekty masażu jawajskiego?

Przede wszystkim, masaż ten likwiduje poczucie zmęczenia, a także eliminuje skurcze mięśni i wszelakie napięcia nerwowe. Dodatkowo, stymuluje krążenie krwi i limfy, poprawiając jednocześnie siłę mięśni oraz ścięgien. Masaż jawajski przywraca zatem harmonię całemu ciału, umożliwiając swobodny przepływ energii witalnej. Pomaga odstresować się, złagodzić bezzenność i wpływa kojąco zarówno na ciało jak i na… duszę. Jeżeli więc potrzebujesz odpłynąć myślami chociaż na chwilę, koniecznie zdecyduj się na masaż jawajski i zapewnij sobie relaks tylko dla siebie!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA