514 195 966

Masaż kręgosłupa

Masaż kręgosłupa

Masaż kręgosłupa

Cierpisz na chroniczny ból pleców? A może ból tułowia całkiem przeszkadza Ci w pracy? Przekonaj się, że masaż kręgosłupa przyniesie Ci ogromną ulgę – likwidując napięcie i… uspokajając Cię!

Kilka słów o masażu kręgosłupa

Fakt, ręce potrafią zdziałać cuda – rozsławił tę teorię sam Hipokrates w V wieku p.n.e. Już w tak pradawnych czasach odkryto, że masaż kręgosłupa jest świetną formą leczenia bólu, zlokalizowanego właśnie tam! Dodatkowo, masaż okazał się doskonałą opcją relaksu oraz odpoczynku również dla całego ciała. Zarówno masaż relaksacyjny, jak i leczniczy ma podobne działanie – jednak ten drugi stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu chorób, z naciskiem na choroby ortopedyczne. Dlatego, na leczniczy masaż kręgosłupa należy mieć… skierowanie.

Jak przebiega masaż kręgosłupa?

Zabieg powinien zacząć się od ustalenia i zlokalizowania miejsca występowania bólu kręgosłupa. Następnie, pacjent kładzie się na brzuchu, a masażysta smaruje mu plecy oliwką, wazeliną bądź talkiem – robi to w celu uniknięcia otarć mechanicznych. Czasami stosowane są również żele, kremy, emulsje bądź maści przeciwbólowe, które dodatkowo uszczelniają naczynia krwionośne.

Metod jest kilka – zazwyczaj kręgosłup się głaszcze, rozciera, ugniata lub oklepuje. Głaskanie jest bardzo odprężające i uspokajające. Rozcieranie likwiduje obrzęki oraz zmniejsza napięcie mięśni. Dzięki ugniataniu pobudzone zostają mięśnie i zwiększona zostaje ich wytrzymałość. Z kolei oklepywanie ma za zadanie wywołać skurcz mięśni i zmniejszyć ból kręgosłupa.

Na co pomaga masaż kręgosłupa?

Oczywiście, zmniejsza on ból wywoływany w danej partii kręgosłupa. Dodatkowo, poprawia ukrwienie – co zapewnia późniejszy właściwy przebieg zachodzących tam procesów metabolicznych, zlokalizowanych w układzie nerwowym. Masaż kręgosłupa stymuluje również przewodnictwo nerwowe. Co ważne, wpływa on tonizująco oraz pobudzająco, a także oddziałuje na układ autonomiczny – doprowadzając do wyrównania układu sympatycznego oraz parasympatycznego. Zapraszamy na masaż katowice

Obok układu nerwowego, masaż kręgosłupa pozytywnie wpływa również na… naczynia krwionośne! Dzięki temu, organizm może szybciej pozbywać się toksycznych substancji oraz komórki rozszerzają się i dotleniają – zapewniając ogólną poprawę samopoczucia.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA