514 195 966

Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy określany jest „pociągnięciem terapeutycznym”. Dlaczego? Ponieważ polega na przesuwaniu tkanki łącznej w strefie, gdzie występuje napięcie. Masowana osoba może odnosić wrażenie, jakby masaż odbywał się przy użyciu… Paznokcia!

Krótka historia masaż łącznotkankowy

Ta nietypowa metoda masażu opracowana została w Niemczech przez E. Dicke, z kolei „w życie” weszła w 1929 roku. Od samego początku jej powstania zabieg przeprowadzany jest za pomocą techniki skórnej, podskórnej lub powięziowej – oczywiście, technikę dopasowuje się do masowanej warstwy, a sam masaż wykonuje się etapowo. Kolejność jest właśnie taka, jak opisana powyżej. Kiedy techniką skórną zlikwidowane zostają zmiany odruchowe, muszą zostać zrealizowane pozostałe dwa etapy. Przy tego typie masażu nie stosuje się olejków! Twój masaż Katowice

Jak wykonuje się masaż łącznotkankowy?

Ta forma masażu przeprowadzana jest na pacjencie w pozycji siedzącej – bardzo rzadko wykonuje się ją w pozycji leżącej. Masażysta musi uwzględnić stopniowanie siły każdej z trzech technik, a także dopasować do leczonego miejsca głębokość masażu. Najpierw wykonuje on delikatne i powierzchniowe, okrężne ruchy. Następnie ruchy te będą mocniejsze i głębsze, zastosowane na poszczególnych fałdach skórnych – oczywiście, za pomocą przesuwania ich w obrębie tych wrażliwych stref tkanki łącznej. Zabieg przynosi ogromne rezultaty, jednak masowana osoba może doznać nagłego uczucia gorąca. Po tak intensywnym masażu pacjent powinien odpocząć przez ok. 30 minut. Masaż ten najczęściej obejmuje tylną i przednią stronę tułowia.

Co pomoże wyleczyć Masaż łącznotkankowy?

Masaż łącznotkankowy pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe, a także rozluźnić się po stresującym dniu. Świetnie zwalcza również senność i zmęczenie – wszystko to dzięki zwiększeniu się ukrwienia tkanek, co można zauważyć w czasie niemal każdego zabiegu. Również poprawiona zostaje elastyczność tkanek, głównie tam gdzie one ze sobą sąsiadują. Do pewnego stopnia, masaż ten może poprawić również elastyczność tkanek zwiotczałych, w wyniku ostrych ich schorzeń. Poprawia się też nagła czynność znacznie ograniczonych ruchowo stawów – często jako pozytywny skutek uboczny zabiegu. Dzięki temu, ruchy w stawach stają się łatwiejsze i mniej bolesne!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA