514 195 966

Masaż lomi-lomi

Masaż lomi-lomi

Masaż lomi-lomi – opis masażu

To hawajski masaż, który zaliczany jest do grupy masaży polinezyjskich. Nazwa „lomi-lomi” w języku hawajskim oznacza „dotyk miękkiej, aksamitnej łapy kota”, natomiast jego drugie tłumaczenie to „naciskanie, ugniatanie, pocieranie, praca nad stroną zewnętrzną oraz wnętrzem”. Na Hawajach istnieje wiele odmian masażu Lomi Lomi, a jedną z nich jest Lomi Lomi Nui, który uchodzi za styl najbardziej popularny i zrzeszający największą ilość fanów ze względu na jego przyjemny charakter oraz wyrafinowany styl. Aby zrozumieć ideę masażu, należy cofnąć się do czasów rdzennych mieszkańców Hawai, którzy masaż utożsamiali ze swoją filozofią życia, opierającą się na wzajemnej miłości oraz akceptacji. Dlatego też masaż Lomi Lomi Nui nazywany jest masażem kochających rąk. Pierwotnie był to rytuał mający na celu oczyszczenie duchowe oraz zapewnienie równowagi wewnętrznej, a osoby zmagające się z problemami lub podejmującetrudne życiowe decyzje często korzystały z Lomi Lomi przed ich podjęciem.

Masaż lomi-lomi – przebieg masażu

Masaż obejmuje całe ciało z wyjątkiem miejsc intymnych. Wykonuje się go przy użyciu ciepłych eterycznych olejków oraz relaksacyjnej hawajskiej muzyki która wspomaga efekt głębokiego relaksu oraz rozluźnienia. Na początku terapeuta zbiera wywiad od osoby masowanej dotyczący przebytych chorób, urazów oraz obecnych dolegliwości bólowych co pozwala ustalić kierunek terapii oraz dobór odpowiednich technik masażu. Lomi Lomi Nui wykonuje się na stole do masażu, a na ciele rozprowadza olejki które wspomagają pracę masującego, dzięki którym ruchy wykonywane są w sposób harmonijny i płynny. Do masażu wykorzystuje się dłonie oraz przedramiona oraz stosuje się zmienną siłę nacisku. Masaż podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym pacjent leżąc na brzuchu jest poddawany
masażowi pleców, ramion oraz kończyn dolnych. Drugi etap to leżenie na plecach i masaż ramion, klatki piersiowej, brzucha oraz kończyn dolnych. Po wykonanym masażu pacjent powinien dłuższą chwilę odpocząć oraz wyciszyć się, skupiając się na swoim ciele oraz odczuciach. Czas masażu wynosi około 90 minut.

Masaż lomi-lomi – wskazania i przeciwwskazania do masażu

Masaż ten jest wskazany u osób, które borykają się ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Ponadto masaż ten przyspiesza metabolizm oraz poprawia krążanie krwi i limfy. Warto pamiętać, że odpowiednio wykonany masaż minimalizuje stres oraz wprowadza organizm w stan błogiego relaksu, polepszając tym samopoczucie oraz uwalnia od złych napięć. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które dyskwalifikują do wykonania masażu. Są to choroby zakaźne skóry, ostre stany zapalne, gorączka, nowotwory, a także żylaki.

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA