514 195 966

MASAŻ MA-URI

MASAŻ MA-URI

MASAŻ MA-URI

Jest to technika oparta na metodach stosowanych już w starożytnej Polinezji. Nie stosuje się w niej o dziwo elementów tradycyjnego masażu klasycznego, lecz mimo to masaż Ma-uri przynosi wręcz znakomite rezultaty. Co możesz wyleczyć za jego zasługą i jak przebiega taki masaż?

Historia masażu Ma-uri

Tę niezwykłą technologię opracowało w 1990 roku pewne małżeństwo z Nowej Zelandii, Hemi oraz Katja Fox. Chcieli oni bowiem stworzyć technikę masowania opartą na praktykach ich przodków. Masaż miał na celu usprawniać człowieka zarówno psychicznie, fizycznie, jak i emocjonalnie. Ma-uri miało przywrócić harmonię między tymi sferami oraz pobudzić do chęci stawiania czoła każdym wyzwaniom i zachęcać do podejmowania życiowych, ważnych decyzji. Ma-uri nazwę swoją zawdzięcza legendarnemu przybyciu Maorysów na Ziemię, a oznacza w dosłownym tłumaczeniu „dzieci białego światła”.

Jak przebiega masaż?

Na początku masażysta przeprowadza z pacjentem wywiad w celu rozpoznania jego potrzeb, Do masażu terapeuta wykorzystuje oleje roślinne, uprzednio podgrzane i zwiększające tym sposobem komfort zabiegu. Niezbędna jest także muzyka – polinezyjskie pieśni lub inny rodzaj terapeutycznych dźwięków. Masaż wykonywany jest rytmicznie do muzyki, jednak nie dłońmi a przedramionami. Na początku wymasowana zostanie głowa, uszy i twarz. Później ręce, dłonie, klatka piersiowa i – na samym końcu – nogi. Masowana osoba poddaje się rytmicznym ruchom, wyciszając się i oddając atmosferze spokoju i relaksu.

Efekty masażu Ma-uri

Przede wszystkim, zredukowany zostanie stres pacjenta – odzyska on swoją równowagę zarówno ciała, jak i umysłu. Zlikwidowane zostanie wszelakie napięcie stawów i mięśni, a także zmniejszy się ból w okolicy bioder, pleców i nóg. Usprawniona staje się przemiana materii oraz praca jelit wraz z… uwolnieniem organizmu z toksyn! Poprawia się również krążenie krwi i limfy, praca układu nerwowego i przywrócony zostaje właściwy poziom ciśnienia tętniczego. Co najważniejsze, w masowaną osobę wstąpią nowe siły i energia – a więc zwiększy się jej kreatywność i działanie obu półkul mózgowych!

 

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA