514 195 966

Masaż marma mukabhyanga

Masaż marma mukabhyanga

Masaż marma mukabhyanga – opis masażu

Masaż marma mukabhyanga, to masaż skupiający się na obszarze szyi, twarzy oraz dekoltu. Jest to jeden z kilku masaży pochodzących z kultury indyjskiej. Zalicza się go do grupy masaży ajuwerdyjskich. Ważnym elementem jest teoria mówiąca o możliwości zespolenia się ciała z duchem , co prowadzi do powstawania miejsc ich połączenia, opatrzonych nazwą ,,Marma”.  Punkty te, są głównym obszarem działania osoby wykonującej masaż.

Masaż marma mukabhyanga – przebieg masażu

Przed rozpoczęciem rozmasowywania należy usunąć wszelki makijaż oraz oczyścić cerę w obszarze na którym będzie wykonywane. Kolejnym krokiem jest praca na punktach ,,Marma”, opierająca się na naprzemiennym wykorzystaniu technik rozcierania i głaskania. W całym procesie masażu, ważnym elementem jest zastosowanie połączenia specjalnych olejków, które powinny być dobrane odrębnie dla każdego, w zależności od typu cery z jaką mamy do czynienia. Dzięki występującym w nich składnikom prowadzą one do ujędrnienia, odżywienia oraz nawilżenia cery. Dodatkowo wydzielający się z nich zapach ma istotny wpływ na dodatkowy relaks ciała oraz ducha. Czas wykonania takiego zabiegu waha się w okolicach 60 minut. Masaż cechuje się możliwością uzyskania wielu pozytywnych efektów u kogoś kto zdecyduje się z niego skorzystać. Skutkuje wprowadzeniem osoby masowanej w stan głębokiej relaksacji i odprężenia, a co za tym idzie znacznej poprawy humoru oraz ogólnego nastawienia do działania. Dodatkowymi zbawiennymi w skutkach efektami jest rozluźnienie mięśni w opracowywanej okolicy oraz pozbycie się toksyn z powierzchni cery.

Masaż marma mukabhyanga – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg ten jest kierowany zarówno do kobiet jak i  do mężczyzn, niezależnie od wieku. Często jest on dobrym rozwiązaniem dla osób skarżących się na nadmierne zmęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Jest polecany także dla osób mających problem z utrzymaniem cery w dobrej kondycji, co może być spowodowane nadmiernym stresem na który narażamy się każdego dnia. Dodatkowymi wskazaniami do poddania się masażowi marma mukabhyanga są licznie występujące bóle głowy i migreny. Swoje zastosowanie znajduję również w zapobieganiu i leczeniu bezsenności.

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA