514 195 966

Masaż marokański

Masaż marokański

Masaż marokański – opis masażu

Masaż marokański jest częścią składową większego, tradycyjnego rytuału tak zwanego Hammam. Sam Hammam to zbiór specjalnie określonych zabiegów, skomponowany w taki sposób, aby zapewnić zainteresowanej nim osobie doznanie jak najlepszego efektu terapeutycznego. Oprócz samego masażu, który według tradycji powinien być wykonywany na samym końcu tego zawartego w 4 stopniach rytuału, wyróżniamy również saunę, oczyszczenie skóry przy pomocy przeznaczonej do tego rękawicy wspomaganej użyciem czarnego mydła. Przed ostatnią czynnością jest pokrycie ciała, bogatą w takie składniki mineralne jak magnez, krzem czy też potas, specjalną glinką Ghassoul produkowaną w Maroku. Ogólny czas jaki należy poświęcić by doświadczyć pozytywnych efektów całego rytuału to około 4 godziny. Natomiast etap masażu zamyka się w przedziale około godziny.

Masaż marokański – przebieg masażu

Teatrem działania masażysty może być cała powierzchnia ciała. Wykorzystanie przeplatanie pomiędzy technikami masażu głaskania sprawia, że cała formuła masażu wydaje się osobie masowanej bardzo płynnym i spójnym doświadczeniem. Oprócz technik w których praca opiera się głównie na wykorzystaniu dłoni, często uzupełnia się je też pracą przedramion. Płynność ruchu oraz przyjemne odczucia na powierzchni skóry wspomagane są poprzez użycie oleju arganowego, którego miejscem pochodzenia, tak samo jak całego masażu jest Maroko.

Masaż marokański – wskazania i przeciwwskazania

Masaż wskazany jest głównie dla osób, które na skutek nadmiernego stresu doświadczanego w codziennym życiu, odczuwają zwiększone napięcie mięśni czy też nieprzyjemne poczucie ciągłego zmęczenia i zszargania nerwów. Jest też idealny dla osób, które na co dzień narażone są na ciężką prace fizyczną. Formuła masażu marokańskiego w dużym stopniu wpływa także na poprawę ukrwienia oraz poprawia kondycje skóry.Oczywistymi przeciwwskazaniami dla tego typu masażu będą wszelkiego rodzaju stany zapalne, zarówno skóry jak i też całego organizmu. Nie jest on także wskazany dla kobiet w ciąży oraz przechodzących menstruację.

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA