514 195 966

Masaż miodem

Masaż miodem

Masaż miodem – opis masażu

Miód od wieków cieszy się wielką popularnością dzięki swoim cennym składnikom. Naukowcy wielokrotnie potwierdzali jego drogocenne działanie odżywcze oraz
antybakteryjne dzięki zawartym w jego składzie cukrom oraz minerałom. Masaż miodem  inaczej zwany masażem rosyjskim, jest zabiegiem mającym niesamowite właściwości  oczyszczające oraz peelingujące. Sprawdza się również doskonale jako terapia niwelująca  cellulit, odstresowująca oraz pobudzająca krążenie krwi oraz limfy.

Masaż miodem – przebieg masażu

Masaż obejmuje prawie całe ciało. Wykonuje się masaż pleców, kończy dolnych i  górnych, karku, brzucha oraz twarzy. Unikamy masowania miejsc newralgicznych, szyi oraz  klatki piersiowej. Zabieg różni się znacznie od innych rodzajów masażu ponieważ usuwa  toksyny nie tylko przez organy wydalania ale głownie przez skórę.

Pierwszym etapem masażu jest jego rozprowadzenie po skórze osoby masowanej,  miód powinien być wcześniej podgrzany do temperatury wynoszącej około 30°C. Kolejnym punktem zabiegu jest oklepywanie, przez co konsystencja miodu zmienia swoją formę, a skóra zaczyna oddawać toksyny w postaci brunatno szarej mazi która nie przypomina miodu.  Świadczyć to może o zmianach chorobowych, zapalnych lub o dużej ilości toksyn znajdujących się w organizmie. Po wykonanym masażu należy zmyć resztę miodu ciepłą wodą. Czas zabiegu powinien wynosić około 60 minut, w zależności od masowanych partii.
Choć masaż może wydawać się bardzo przyjemny to warto nadmienić, że bywa bolesny  zwłaszcza przez kilka pierwszych spotkań w gabinecie. Jednak nie powinno to nikogo zrażać,  ponieważ lista korzyści wynikających z masażu miodem jest bardzo długa.

Masaż miodem – wskazania i przeciwwskazania do masażu

Korzyści masażu miodem :

. Intensywny relaks oraz odprężenie
. Detoksykacja organizmu
. Poprawa samopoczucia
. Działanie antycellulitowe
. Poprawa krążenia krwi oraz limfy
. Wzmocnienie układu odpornościowego
. Wspomaganie wydzielania gruczołów potowych
. Korzystnie oddziałuje przy depresji
. Odżywienie skóry

Przeciwwskazania do zabiegu :

. Alergia na miód
. Choroba nowotworowa
. Przewlekłe stany zapalne
. Kobiety w ciąży
. Zmiany miażdżycowe

 

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA