514 195 966

Masaż misami tybetańskimi

Masaż misami tybetańskimi

Masaż misami tybetańskimi

Jest to bardzo głęboko relaksujący zabieg. Dźwięki mis posiadają niezwykłą moc oddziaływania na ludzki organizm – jeśli więc chcesz oświadczyć piękna oraz harmonii w życiu, koniecznie zdecyduj się właśnie na niego!

Historia masażu misami tybetańskimi

Jego przeszłość sięga około 2,5 tysiąca lat! Masaż przywędrował do Europy razem z uchodźcami z Tybetu, wykorzystującymi moc mis podczas medytacji. Metodę tę opracował niemiecki fizyk Peter Hess pod koniec XX wieku. Połączył on niezwykłe właściwości mis razem z wiedzą o klasycznym masażu, muzykoterapią i refleksologią. Sam masaż jest techniką relaksacyjną, jednak można ją stosować także na wiele innych dolegliwości – zwłaszcza tych psychicznych. W niemieckich krajach jest to metoda, która wspomaga terapię usprawniającą osoby po przebytym… wylewie.

Jak przebiega masaż?

Najlepiej przyjść na niego w bawełnianej koszulce bez guzików czy zatrzasków lub kaptura. Pacjent kładzie się na brzuchu, na wyściełanym na ziemi materacu. Masażysta będzie przyzwyczajał pacjenta do dźwięków, uderzając filcową pałeczką  jedną z mis – będzie ją też unosił nad całym ciałem masowanej osoby. Dźwięk oraz zapach olejków będzie rozprzestrzeniał się po całym pomieszczeniu. Następnie masażysta będzie umieszczał cynowe misy po kolei na plecach pacjenta – będą one różnej wielkości. W trakcie masażu dużo miejsca poświęca się tym obszarom, które są zazwyczaj najbardziej napięte – kark, barki, brzuch, lędźwie oraz plecy. Masażysta będzie uderzał filcowymi pałkami w misy, a przez ciało będą przechodziły miłe wibracje. Wielkość mis dobierana jest w zależności od bólu i docierają one swoim dźwiękiem głęboko do narządów, masując jednocześnie mięśnie za pomocą fal dźwiękowych i drgań nimi wywoływanych.

Na co pomaga masaż misami tybetańskimi?

Wprawia on w stan głębokiego odprężenia, uwalniając stres i usuwając wewnętrzne blokady. Organizm odzyskuje harmonię między ciałem, duszą a umysłem. Masaż likwiduje także napięcie mięśniowe i bóle głowy, pleców czy karku. Metoda pomaga również wyleczyć nerwicę, wyregulować przemianę materii oraz wpłynąć na poprawne funkcjonowanie układu krążenia. Jego zalety to także pomoc w zwalczeniu bezsenności, poprawieniu koncentracji i… wydolności umysłowej!

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA