514 195 966

Masaż orientalny

Masaż orientalny

Masaż orientalny

Masaż orientalny jest połączeniem akupresury wraz z pasywną jogą, rozciąganiem i refleksologią. Ten klasyczny, starożytny typ masażu, znany jest najbardziej jako masaż tajski.

Historia masażu orientalnego

Twórcą słynnego masażu orientalnego jest Shivago Komarpaj, który ponoć był osobistym lekarzem samego… Buddy! Masaż tajski zawiera bardzo duży wpływ zarówno kultury chińskiej, indyjskiej, jak i innych, południowoazjatyckich regionów. Charakterystyczny zabieg zawiera w sobie elementy jogi i buddyzmu, a także zasad Ayuverdy – największy ich rozwój datuje się między 500 r. p.n.e. a 800 r. n.e., pokrywając się z rozkwitem buddyzmu w Indiach. Dzięki wpływom wielu kultur, w szczególności Indii, Tajowie pozyskali wiedzę o akupunkturze, ziołach oraz terapii manualnej. Zaczęli uwzględniać także koncepcję krążenia energii, łącząc ją z leczniczym masażem. Co ciekawe, w XIX wieku ludzkie ciało przedstawiono w Tajlandii na 60 kamiennych tablicach. Rozmieszczone na nim były kanały energetyczne sen i punkty terapeutyczne oraz objaśnienia – dzięki tym notatkom, tajscy masażyści mogą wykonywać zabiegi po dzień dzisiejszy!

Sposób wykonania masaż orientalny

Masowana osoba powinna być ubrana w luźne ubranie i położyć się na wygodnym materacu bądź łożu. Podczas wykonywania orientalnego rytuału, masażysta bardzo intensywnie pracuje całym swoim ciałem, używając głównie kciuków, łokci, dłoni, przedramion oraz stóp. Tymi częściami ciała uciska on przebiegające aorty w rytmiczny sposób, gwarantując głębokie odprężenie całego organizmu. Tradycyjny masaż orientalny wykonuje się w 5 pozycjach: na bokach, plecach, brzuchu i na siedząco. Kompletna sesja rytuału powinna trwać 2 godziny – w tym czasie, ciało zrelaksuje się i rozciągnie.

Jak działa masaż orientalny na ciało?

Klasyczny masaż tajski powoduje rozładowanie napięcia mięśni, zregenerowanie się stawów oraz ścięgien. Pobudzony zostaje także układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca ciału równowagę. Dodatkowo, organizm relaksuje się, dzięki energii płynącej z masażu orientalnego. Z ciała ulatnia się cały stres, co znacznie pobudza przemianę materii. Masaż orientalny niweluje również ból pleców, migrenę oraz zaburzenia tkanek miękkich. Co ciekawe, rytuał wycisza, prowadząc do wewnętrznej harmonii. Dzięki temu, masaż orientalny jest skuteczną metodą leczenia zarówno depresji, jak i zaburzeń emocjonalnych.

Twój masaż Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA