514 195 966

MASAŻ PEELINGUJĄCY

MASAŻ PEELINGUJĄCY

MASAŻ PEELINGUJĄCY

Masaż stosuje się głównie jako forma relaksacji oraz wyciszenia umysłu i ciała. Polega on na połączeniu klasycznego masażu wraz z… peelingiem! Szukasz idealnego odprężenia? Zdecyduj się właśnie na tę metodę!

Kilka słów na temat masażu

Masaż pielęgnuje, regeneruje, odmładza i ujędrnia skórę, a także doskonale wpływa na pobudzenie krążenia i… zrelaksowanie ciała. Oprócz polepszenia się samopoczucia masowanej osoby, znacznie poprawia się jej skóra – staje się gładka, sprężysta, przyjemna w dotyku i bardziej nawilżona. Poprawia się też jej koloryt. Sam zabieg trwa około godzinę czasu, jednak warto powtarzać go co tydzień. Masażowi peelingującemu nie może poddać się osoba z zakażeniami grzybiczymi, nowotworem, gruźlicą, gorączką bądź uszkodzeniami naskórka. Nie skorzystają z niego także kobiety w ciąży i w czasie menstruacji.

Jak przebiega masaż peelingujący?

Do zastosowania techniki potrzebny jest rzecz jasna peeling, mogący wystąpić w różnej formie – w zależności od preferencji i wymagań skóry pacjenta. Może być więc on zastosowany w formie soli z morza martwego, kokosa z naturalnym olejkiem, a nawet kawy. Zazwyczaj przeprowadza się masaż w dwóch etapach. Najpierw nakładany jest na ciało wybrany peeling i wmasowywany jest w nie klasyczną metodą, wraz z ruchami drenującymi. Etap ten pomoże poprawić kondycję skóry, usunąć zrogowaciały naskórek oraz przygotować do dalszych czynności. Druga część zabiegu polega na przemasowywaniu ciała dopasowanym do pacjenta olejkiem, np. nawilżającym skórę dla osób z suchą cerą.

Zalety masażu peelingującego

Przede wszystkim, usunięty zostanie martwy naskórek i zanieczyszczenia. Skóra wygładzi się i zyska zdrowy kolor, a krążenie zostanie pobudzone. Skóra dodatkowo odżywi się i dotleni, a także będzie zachodzić szybsza przemiana w jej tkankach. Masaż peelingujący zregeneruje warstwę hydrolipidową skóry, rozświetli ją i zniweluje objawy dyskomfortu suchości (jak pieczenie, swędzenie czy spierzchnięcie). Dodatkowo wprowadzi ciało i umysł w stan odprężenia, zapewni zredukowanie stresu i zmęczenia oraz… zagwarantuje w dobry nastrój na resztę dnia!

Szukasz masażu peelingującego? Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA