514 195 966

Masaż prenatalny

Masaż prenatalny

Masaż prenatalny – co to za masaż

Masaż od zarania dziejów był wykorzystywany jako forma lecznicza mająca na celu poprawę stanu zdrowia. W obecnych czasach w dalszym ciągu uznawany jest za zabieg mający bardzo duże znaczenie w terapii narządu ruchu, ale także jako forma relaksu i odprężenia. Masaż prenatalny, skierowany jest dla przyszłych mam zmagających się z licznymi dolegliwościami towarzyszącymi ciąży, takimi jak: bóle pleców, kończyn dolnych, zaparcia oraz stres. Powinien być stosowany między 3 a 8 miesiącem ciąży, z uwagi na bezpieczeństwo oraz przeciwwskazania towarzyszące dwóm pierwszym miesiącom.

Masaż prenatalny – przebieg masażu

Należy wykonywać go na boku lub w pozycji siedzącej, jednak możliwe jest jego przeprowadzenie na brzuchu przy użyciu kozetki
posiadającej specjalne wgłębienie. Masaż obejmuje prawie całe ciało pacjentki za wyjątkiem powłok brzusznych. Techniki stosowane w masażu prenatalnym bazują na głaskaniu, delikatnym rozcieraniu i ugniataniu. Unikamy energicznego oklepywania, rozcierania, ugniatania, a także wibracji. Masaż w
ciąży powinien trwać nie dłużej niż 75 minut, w zależności od zaawansowania ciąży oraz samopoczucia przyszłej mamy oraz wykonywany nie częściej niż 1 raz w tygodniu. Jednak decyzja o masażu nie powinna być podejmowana samodzielnie, istotą kwestią jest kontakt z ginekologiem lub lekarzem prowadzącym w celu zweryfikowania stanu zdrowia oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia masażu.

Masaż prenatalny – korzyści masażu

Lista korzyści które niesie za sobą masaż jest bardzo długa, a jego efekty są potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Do najważniejszych zaliczamy:

. Poprawa stanu psychicznego kobiety w ciąży
. Zmniejszenie bólu w obrębie kończyn dolnych oraz kręgosłupa
. Regulacja ciśnienia krwi
. Przeciwdziałanie powstawaniu żylaków oraz rozstępów
. Zmniejszenie obrzęków
. Poprawa jędrności skóry oraz jej unaczynienia
. Wzmocnienie mięśni
. Głęboki relaks
. Dobra kondycja fizyczna
. Rozwija świadomość czucia własnego ciała
. Lepsze zaopatrywanie komórek w tlen

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA