514 195 966

Masaż punktów spustowych

Masaż punktów spustowych

Masaż punktów spustowych

Potrzebujesz zmniejszyć napięcie mięśni bądź poprawić zakres wykonywania swoich ruchów? Koniecznie zainteresuj się masażem punktów spustowych, który pomoże zwalczyć wszystkie Twoje problemy!

Historia masażu spustowego

Koncepcję masażu opracowała w latach 40-tych zeszłego stulecia dr Janet Travell, pochodząca z USA. Punktami spustowymi dr Travell nazywa wrażliwe miejsca w mięśniach, gdzie zachodzi w nich często ryzyko wzmożonego napięcia – są one bolesne jedynie pod wpływem ucisku, powodując promieniujący ból w obszarach nawet bardzo odległych od drażnionego miejsca. Terapia punktów spustowych to technika wykorzystująca różne formy nacisku oraz ruchów w kilku kierunkach, oczywiście w miejscach występowania tkanki mięśniowej. Celem masażu jest zatem… uwolnienie się od bólu w mięśniach.

Jak przebiega masaż punktów spustowych?

Metoda ta polega na zastosowaniu łokci bądź kostek, które wpływają na większą głębokość oraz precyzję masażu. Stosowana jest ona zarówno w fizjoterapii, jak i SPA czy gabinetach odnowy biologicznej. Masaż punktów spustowych wykorzystuje wszelakie formy ucisku oraz ruchów w obrębie brzuśca mięśniowego bądź powięzi mięśnia. Mimo, że masaż polega głównie na mocnej stymulacji punktów spustowych, nie należy on do bolesnych – wręcz przeciwnie! Jest bezpieczny i łagodny dla pacjenta mimo, że dotyczy położonych głębiej tkanek mięśniowych.

Jakie korzyści płyną z masażu punktów spustowych?

Po pierwsze, zmniejsza się ból w mięśniach oraz zwiększone zostaje rozluźnienie się ich. Poprawia się również przenoszenie napięć przez ciało, a stres niemal automatycznie obniża się i… ulatuje. Przywraca się lepsza postawa rekonwalescencji, zwiększa się giętkość i płynność ruchów, a także uwolnione zostają stawy o nieco zmniejszonej ruchomości. Co ważne, poprawia się również ukrwienie w organizmie, zakres ruchu i podstawowe funkcje mięśni. Dodatkowo, rozciągają się one i zmniejszone zostaje w nich napięcie. Zapraszamy na masaż katowice

Ciało odzyskuje więc balans mięśniowy, co daje długotrwałe korzyści dla całego ciała! Zatem, jeżeli dużo trenujesz i masz problem z nawracającym bólem mięśni bądź stawów, koniecznie wybierz się na masaż punktów spustowych. Zobaczysz, jakie wspaniałe rezultaty możesz osiągnąć już za pomocą jednego zabiegu – dzięki niemu, szybko wrócisz do formy!

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA