514 195 966

Masaż ratnaabhyanga

Masaż ratnaabhyanga

Masaż ratnaabhyanga

Masaż ratnaabhyanga to w wolnym tłumaczeniu masaż kamieniami szlachetnymi. Jego pochodzenia należy szukać w hinduskim kręgu kulturowym. Wlicza się go do grupy masaży ajurwedyjskich. W jego przebiegu do masażu używa się nie tylko klejnoty górskie czy kamienie półszlachetne pozyskiwane z terenów całych Indii ale także ciepły oryginalny olejek ajurwedyjski. Charakterystyczne w tym typie zabiegu jest nie poprzestanie jedynie na ułożeniu kamieni ale wykorzystanie ich do aktywnego masowania danego obszaru technikami relaksacyjnymi. Wpływ na ciało zależy od właściwości używanego w celu masażu rodzaju kamienia. Do najpopularniejszych kamieni przeznaczonych do tego celu wymienić można między innymi ametyst, tygrysie oko, lapis lazuli czy też kryształy górskie. Doskonały wpływ na pogłębienie doświadczeń związanych z masażem ma zastosowanie uzupełniająco technik aromaterapii.

Masaż ratnaabhyanga

Dzięki swojej formule jest to doskonały rodzaj masażu dla osób mających do czynienia ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym oraz stresem. Zabieg zapewnia nie tylko uczucie relaksu, ma także zbawienny wpływ na zmniejszenie napięcia mięśniowego, a co za tym idzie przynosi również ulgę w bólu. Wpływa także na regeneracje skóry i całego organizmu oraz pozwala na zwiększenie ogólnego poziomu energii osoby, która zdecydowała się na jego zastosowanie. Zaletą masażu ratnaabhyanga jest wpływ na samopoczucie związany z samą formułą związaną z użyciem szlachetnych kamieni co wpływa na poczucie dodatkowego prestiżu.

Masaż ratnaabhyanga

Mimo wielu zalet i wskazań do wykonania masażu, istnieje także grupa przeciwwskazań, które nie pozwalają na jego zastosowanie. Wśród przeciwwskazań możemy wymienić choroby nowotworowe, ciąże, choroby zakaźne, miażdżyce, menstruacje czy też stany zapalne mięśni oraz stawów. Ważne jest również, aby sprawdzić przed wykonaniem zabiegu czucia pacjenta. W przypadku zaobserwowania zaburzenia czucia, traktujemy je także jako przeciwwskazanie. Przypadki wystąpienia na skórze zmian dermatologicznych czy urazy skóry, na przykład przecięcia lub otarcia również wykluczają taką osobę z przystąpienia do zabiegu.

 

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA