514 195 966

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny spotyka się z coraz szerszym gronem odbiorców na całym świecie. Dzięki fizjoterapeutom, gabinetom SPA i salonom kosmetycznym, można skorzystać z kilku rodzajów rytuału relaksującego i sprawić, że ciało odpręży się zarówno fizycznie, jak i… Duchowo.

Historia masażu relaksacyjnego

Historia tego typu masaży sięga starożytności, głównie regionów Indii i Chin. Masaże wykonywano wówczas w lecznicy, opierając się na medycynie tradycyjnej. W niektórych miejscach rytuał ten, odprawiany przez kapłanów, był nawet częścią obrzędów religijnych – oczywiście, w ramach medycyny sakralnej! W Starożytnej Grecji masowano z kolei sportowców, przygotowując ich do zawodów. Nawet Hipokrates pisał, że pocieranie ciała korzystnie wpływa na zdrowie całego organizmu. Masowanie kojarzyło się z czymś magicznym, powiązanym z obrzędami i medycyną ludową. Dopiero w okresie nowożytności, właściwe znaczenie nadał mu Ambroży Pare, francuski lekarz XVI wieku, ustanawiając masaż oficjalną metodą leczniczą.

W jaki sposób wykonywany jest masaż relaksacyjny?

Masaży relaksacyjnych jest naprawdę sporo i dobiera się je pod oczekiwania i potrzeby każdego pacjenta. Jednak, wszystkie rodzaje rytuału mają wspólne punkty – każdy z nich oddziałuje bezpośrednio na ciało oraz psychikę. Masaż relaksacyjny odbywa się poprzez dotyk, według wybranej techniki. Najczęściej, wykorzystuje się do ugniatania, pocierania, głaskania, naciskania i rozciągania ciała specjalne olejki, dzięki którym masowanie jest dokładniejsze. Pacjent kładzie się wygodnie na łożu lub miękkim materacu, co pozwala odprężyć się ciału. W trakcie masażu relaksacyjnego, ruchy masażysty są powolne i spokojne. Wśród masaży typowo relaksacyjnych, można przebierać między zabiegiem klasycznym, ziołowym, Ma-uri, Shiatsu, gorącymi kamieniami, czekoladą, aromaterapeutycznym, bańkami chińskimi, Lomi Lomi, ujędrniającym, a nawet dla… Kobiet w ciąży! Cóż, ile potrzeb ludzkich, tyle rodzajów masaży relaksacyjnych!

Jak działa masaż relaksacyjny?

Już sama nazwa wskazuje na najbardziej pożądane działanie masażu – ciało relaksuje się, odpręża, a wszelakie napięcia mięśni i stawów znikają. Rytuał ten wpływa pozytywnie zarówno na organizm, jak i na psychikę. Organizm pobudza się i regeneruje. W dodatku, zwalczona zostaje bezsenność, depresja, bóle głowy i pleców, a także przywrócona zostaje chęć do… Życia! Umysł wycisza się, a ciało regeneruje. Dzięki masażowi relaksacyjnemu organizm odpręża się w 100%, oczyszczając umysł i przywracając harmonię oraz wewnętrzny spokój.

Twój masaż Katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA