514 195 966

MASAŻ SHIRODHARA

MASAŻ SHIRODHARA

MASAŻ SHIRODHARA

Masaż ten zapewnia głębokie odprężenie, zrelaksowanie i ukojenie zarówno całego ciała, jak i duszy. Ciepły olejek wmasowywany między brwi a czoło potrafi sprawić, że przeniesiesz się do zupełnie nieznanej, tajemniczej i… pięknej krainy!

Historia masażu                                                                

To jeden z najważniejszych na świecie zabiegów ajuwerdyjskich, który gwarantuje osiągnięcie wewnętrznej harmonii oraz dystansu do siebie i całego świata. Na nazwę tego masażu składają się dwa indyjskie słowa: shiro (w sanskrycie AJNA oznacza głowa) oraz dhara (co oznacza polewanie strumieniem płynu). Masażysta za pomocą ciepłego olejku najpierw masuje czoło, a dokładnie czakrę „trzeciego oka”. Trzecie oko rozwija intuicję, przyspiesza duchową dojrzałość i pogłębia własną świadomość – a jest ono również zwane „czakrą brwiową”, „okiem mądrości” lub „wewnętrznym okiem”. W starożytnych Indiach sądzono, że masowanie tego punktu zapewni młodość i kilkaset lat zdrowego i spokojnego życia. Mówiono nawet, że jest to technika… boska, która daje nieśmiertelność!

W jaki sposób wykonuje się masaż?

Rytuał jest połączeniem klasycznego masażu z akupresurą. Jednak tutaj masażysta skupia się na witalnych punktach ciała, odpowiedzialnych za energię życiową. Shirodhara najbardziej dotyczy twarzy, przy czym eliminuje z niej negatywne emocje – oczywiście, wszystko dzięki niesamowitemu wpływowi olejku ajuwerdyjskiego. Ważne jest wykonywanie go na odpowiednim stole lub łóżku, położywszy się uprzednio na miękkim ręczniku – pacjent musi oprzeć na nim również swoją głowę, co ma za zadanie wzmocnić efekt całego rytuału. Najpierw masująca osoba przeprowadzi na pacjencie masaż skóry głowy, w celu przygotowania jej do przyjęcia dobroczynnych substancji olejków ajuwersyjskich – taki masaż trwa zazwyczaj około 45 minut. Następnie, kojące olejki wylewane są na czoło oraz wmasowywane opuszkami palców nad łuk brwiowy (tzw. sthapani).

Na co wpływa masaż shirodhara?

Ten słynny rytuał indyjski rozszerza intuicję i percepcję, pobudza pracę gruczołów dokrewnych, a także poprawia pamięć. Dzięki niemu, ustępuje migrena i przeciążenia umysłowe, a także pobudza się aktywność fal mózgowych. Masaż uspokaja również nerwowość, zwalcza lęki, a także uwalnia od stresu i bezsenności. Poprawia się również cyrkulacja krwi w mózgu oraz niekorzystny stan emocjonalny pacjenta. Masaż pomaga także w całkowitym zahamowaniu wypadania bądź siwienia włosów! Shirodhara niweluje objawy wypalenia zawodowego, depresji oraz wielu chorób o podłożu psychicznym. Co więc najważniejsze, smutna osoba zyskuje po tym zabiegu energię i chęć do życia!

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA