514 195 966

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

Technika ta jest wspaniałą formą relaksacji i wyciszenia całego ciała, która wpłynie pozytywnie na wszystkie zmysły człowieka. Jak praktykowano masaż dawniej oraz czy wykonywanie go dzisiaj przynosi w ogóle jakieś korzyści?

Historia masażu stemplami ziołowymi

Masaż ten wykonywano już ok. 400 lat temu w Tajlandii. Tajowie wybierali z konkretnych roślin nasiona i liście, które później zwijali w bawełnę i podgrzewali. Taki preparat przykładano jako stemple do pleców masowanej osoby. W kompresie tym znajdowały się najczęściej: trawa cytrynowa (idealna na przeziębienie czy wspomaganie koncentracji), kurkuma (wykazująca działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne), kafir (oczyszczający skórę i wspomagający trawienie) oraz kamfora (dezynfekująca i zapobiegająca łuszczeniu się skóry). Dzisiaj masaż wykonuje się najczęściej poprzez wcześniejsze podgrzanie stempli w… oleju winogronowym!

Jak wygląda masaż  stemplami ziołowymi ?

Po dobraniu odpowiedniej mieszanki ziołowej, stemple umieszcza się w bawełnianym materiale i przewiązuje sznurkiem. Najpierw wykonuje się elementy masażu tajskiego (klasycznego), w celu rozluźnienia mięśni i stawów. Stemple są w międzyczasie cały czas podgrzewane, roznosząc fantastyczny zapach oleju winogronowego! Dookoła rozbrzmiewa tajska muzyka, wzmacniająca bardzo odprężającą atmosferę. Masaż stemplami ziołowymi przebiega delikatnie, poprzez uciskanie nimi ciała. Później ruchy są coraz mocniejsze – gdyż stemple wraz z upływem czasu tracą swoją temperaturę. Oczywiście, po zabiegu stemple są wyrzucane – to jednorazowy produkt dla jednego pacjenta. Zapraszamy na masaż katowice

W czym pomoże masaż stemplami ziołowymi?

Zabieg skutecznie zwalcza ból mięśni, zmęczenie, a także uwalnia codzienny stres. Pomaga również zredukować cellulit i przyspieszyć proces przemiany materii. Dodatkowo, masaż ten polecany jest na odżywienie, zregenerowanie i wzmocnienie całego organizmu. Warto jednak zaznaczyć, że z tego rodzaju zabiegu nie mogą korzystać kobiety w trakcie miesiączki lub w ciąży, a także osoby cierpiące na żylaki, przebywające choroby skóry (typu łuszczyca) lub mające problemy z krzepliwością krwi. Z masażu stemplami ziołowymi trzeba zrezygnować również wówczas, gdy na skórze pojawiły się pęcherze, wysypka lub otwarte rany.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA