514 195 966

Masaż synkardialny

Masaż synkardialny

Masaż synkardialny

Masaż synkardialny polega na wykorzystaniu w celu masowania pacjenta specjalnego urządzenia, które posiada mankiety – wywierany jest na ciało odpowiedni ucisk, a następnie poddawane jest ono zabiegowi. Jak za pomocą maszyny wpłynąć na organizm człowieka?

Kilka słów o masaż synkardialny

Jest to taka technika masażu, która należy do grupy masaży przyrządowych – czyli specjalnych. Istotą zabiegu jest ucisk specjalnego rękawa pneumatycznego na obwodowe naczynia pacjenta. Podczas całego masażu, osoba wykonująca zabieg musi bacznie obserwować masowanego człowieka. Aparat, za pomocą którego masażysta wykonuje zabieg, podłączony jest bowiem do EKG. W jakim celu? Otóż po to, by zsynchronizować ucisk rękawa wraz z cyklem pracy serca osoby, która poddawana jest temu zabiegowi. Zasada jest prosta – im mniejsze będzie ciśnienie skurczowe, tym mocniejszy ucisk musi zastosować masażysta. Należy pamiętać, że ucisk wykonuje się wtedy, gdy następuje skurcz tętnic.

Jak wykonuje się zabieg masaż synkardialny?

Tak, jak już wiesz, do masażu wykorzystuje się zatem specjalne urządzenie połączone z aparatem EKG oraz synchronizacją ucisku mankietu pneumatycznego z cyklem pracy masowanego pacjenta. Siła ucisku mankietu zazwyczaj wynosi między 50 a 100mm Hg, z kolei sam zabieg trwa jakieś 30 minut. Oczywiście, czas ten uzależniony jest od tętna pacjenta – im będzie ono wolniejsze, tym dłużej chora osoba będzie uciskana. Twój masaż Katowice

Na co wpływa masaż synkardialny?

Ta technika masażu bardzo dobrze pobudza krążenie obwodowe, a także wzmacnia fizjologiczny skurcz naczyń. Dodatkowo, wpływa również na zwiększenie elastyczności naczyń obwodowych! Dlatego, masaż synkardialny stosuje się głównie przy zaburzeniach krążenia obwodowego, jak i w żylakach kończyn czy obrzękach pooperacyjnych i pourazowych. Tak samo, technika pomaga również przy zwężającym stwardnieniu tętnic, pochodzeniach miażdżycowych czy zgorzeli cukrzycowej. Wszelakie obrzęki powinny dzięki niemu zniknąć. Mało tego, masaż świetnie działa na… żylaki! Dzięki niemu można również pobudzić siłę skurczową tętnic, a także zregenerować swoją siłę mięśniową. Masaż synkadrialny jest zatem doskonałym zabiegiem leczniczym, który usunie bądź zmniejszy wszelakie przypadłości napięcia w tkankach mięśniowych!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA