514 195 966

Masaż szwedzki

Masaż szwedzki

Masaż szwedzki

Masaż szwedzki jest bazą dla większości metod leczniczych. Dzięki niemu, skutecznie poprawisz swoje samopoczucie lub zniwelujesz sztywność mięśni. Potrzebujesz chwili wytchnienia? Zobacz, jakie jeszcze korzyści płyną z wykonania tego typu masażu!

 

Masaż szwedzki historia masażu

Ojcem techniki, która opracowana została na Uniwersytecie Sztokholmskim, był szwedzki lekarz Per Henrik Ling. Mężczyzna ten przyznał, że do stworzenia metody wykorzystał techniki stosowane niegdyś w starożytnej Grecji oraz Rzymie. Ciekawostką jest, że masaż szwedzki… nie jest znany w Szwecji! Tam wykonuje się bowiem technikę zwaną masażem klasycznym – i jest to właśnie masaż, znany jako szwedzki. Ten stosunkowo „stary wynalazek” stosuje się już od ponad 200 lat!

Jak przebiega masaż szwedzki?

Masaż wykonuje się za pomocą oliwki – zazwyczaj na stole do masażu. Ten skuteczny masaż mięśniowy może być bardzo głęboki bądź lekki – w zależności od oczekiwań klienta. Ma on za zadanie zrelaksować i pobudzić ciało, zależnie od intensywności oraz rytmu masowania. Technikę masowania przyjmuje się oczywiście pod potrzeby pacjenta i w zależności od jego trybu życia.

Jeżeli jest siedzący, na pewno będzie nieco mniej intensywny, jak przy trybie życia sportowca. Specyficzne ruchy mają rozgrzać wszelakie napięte sfery, uelastycznić mięśnie i ścięgna, a także usunąć napięcie. Cóż, napięcia mięśniowe są odczuwalne często poprzez nieprawidłową postawę, stres, a nawet… poruszanie się. Lokalizują się najczęściej w górze i na dole pleców. Masaż szwedzki łagodzi je, przywracając poczucie dobrej formy i lekkości. Wszechstronność zabiegu, dopasowana do dolegliwości pacjenta, czyni go techniką numer jeden w wielu gabinetach odnowy biologicznej! Zapraszamy na masaż katowice

Efekty masażu szwedzkiego

Dzięki niemu, uspokojony zostaje system nerwowy, a także zredukuje się napięcie – ciało uwalnia się od stanu lękowego, wywołanego długotrwałym stresem. Dodatkowo, poprawia się krążenie krwi, przez co ciało staje się lepiej utlenione i odżywione. Stymulowany zostaje także metabolizm i układ limfatyczny, przez co toksyny szybciej opuszczają organizm. Masaż poprawia również ruchomość stawów i zwiększa ich zakres ruchu, a także pomaga w stanach bólowych np. rwy kulszowej, głowy czy artretyzmu. Za pomocą masażu szwedzkiego łagodzą się objawy astmy i zredukowane zostają opuchlizny. Dodatkowo, zabieg wywołuje wzrost endorfin! A to oznacza, że będziesz po nim po prostu… szczęśliwa!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA