514 195 966

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

Wbrew nieco groźnej nazwie, zabieg jest naprawdę delikatny – będąc jednocześnie bezpiecznym dla organizmu i samopoczucia pacjenta. Celem masażu tkanek głębokich jest wpłynięcie na stan mięśni poprzez zmniejszenie ich napięcia oraz rozluźnienie całego ciała.

Kilka słów o masażu tkanek głębokich

Warto na samym początku zaznaczyć, że masaż ten nie jest techniką relaksacyjną. Jego zadaniem jest bowiem zwiększenie ruchliwości tkanek – zatem technika jest dość głęboka. Jest to masaż intensywny mimo, że pacjent raczej nie narzeka w trakcie zabiegu na dyskomfort czy ból. Aby uzyskać efekt uwolnienia napięcia z mięśni, masażysta musi dobierać stonowane i bardzo przemyślane ruchy tak, by tkanki przyzwyczaiły się do wykonywanych przez niego czynności i zareagowały na leczenie. Właśnie dlatego zabieg wykorzystuje masę ciała, jednak bez używania zbyt wielkiej siły. Pacjent nie jest narażony na nadwyrężenie mięśni czy ich obronne napięcie, ponieważ ruchy terapeuty są powolne i dokładne – a to umożliwia prosty dostęp do tkanek głębokich.

Jak wykonywany jest taki masaż tkanek głębokich?

Masażysta wykonuje liczne ruchy palcami, przedramionami i łokciami – jednak nie używa do tego kciuków. Często pacjent masowany jest pod kątem skośnym, poprzez nacisk na tkankę i delikatne rozciąganie jej pod kątem 45 stopni. Terapeuta pracuje głównie na ścięgnach poprzez rozciąganie i zmiękczanie – oczywiście, cały czas obserwując stan ich napięcia a także dobierając swoją siłę i zakres ruchów do organizmu oraz wytrzymałości danej osoby. Stosowane są również na pacjencie ruchy wydłużające i rozciągające w poprzek włókien. Masażysta często łapie tkankę w miejscu jej najsilniejszego napięcia i rozciąga pobliski mięsień. Dotyka również najbardziej napięte włókna mięśniowe opuszkami palców oraz często używa pięści. W celu wymasowania pacjenta terapeuta używa również kostek palców, jednak zawsze przy wyprostowanym nadgarstku. Zapraszamy na masaż katowice

Jakie są efekty masażu tkanek głębokich?

Masaż znacznie zmniejsza ból kręgosłupa, stawów czy mięśni, zwiększając jednocześnie zakres ruchu pacjenta. Mięśnie rozluźniają się, poprawia się postawa ciała i zwiększa się jakość oraz gibkość ruchów masowanej osoby. Dzięki swoim właściwościom, masaż tkanek głębokich jest jedną z najbardziej cenionych metod walki z nieprawidłowymi napięciami mięśniowymi w ciele człowieka.

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA