514 195 966

Masaż Tui Na

Masaż Tui Na

Masaż Tui Na – historia masażu

Chiński masaż Tui Na jest głęboko zakorzeniony w kulturze chińskiej i może być szczególnie ceniony z racji na sięgającą nawet do 2000 lat wstecz tradycje jego wykonania. W głównej mierze stosuje się on do starochińskiej teorii zakładającej, że na powierzchni cała człowieka można zaobserwować około 360 meridian, czyli miejsc, które odpowiadają na prawidłową cyrkulację energii Qi, której odpowiedni balans jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na zdrowie i ogólne samopoczucie człowieka. Aby masaż mógł zostać wykonany w jak najlepszy sposób, niezbędne jest opanowanie przez terapeutę wszystkich tych punktów. Bezpośrednio tłumacząc nazwę tego zabiegu, otrzymamy zlepek słów “uciskać” oraz “chwytać”, co tłumaczy ogólnikowo z jakimi czynnościami ma do czynienia osoba masowana w czasie wykonywania masażu. Mowa tu o takich technikach jak ugniatanie i uciskanie, a w końcowej fazie masażu również o głaskaniu.

Masaż Tui Na – przebieg masażu

Wyjściowymi pozycjami jakie może przyjąć pacjent może być zarówno leżenie, ale i także siad.  Obszarem, na którym będzie pracował masażysta mogą być okolice karku, obręcz barkowa, kończyny górne oraz wszystkie odcinki kręgosłupa. Według tradycji chińskiej, właśnie kręgosłup jest okolicą, której poświęca się najwięcej uwagi i siły, wierzy się, że wiele chorób na przestrzeni całego ciała swoje podłoże ma w zaburzeniach leżących właśnie w tej okolicy.Dzięki swojej formule masaż Tui Na nie zalicza się do grupy masaży, których głównym celem jest wprowadzenie osoby masowanej w stan relaksacji. Spowodowane jest to charakterystyką wykorzystanych technik, które wykonywane są w intensywny sposób z dołożeniem użycia pewnej siły przez masażystę. Ucisk tkanki w styczności z miejscami dającymi objaw wyjątkowej tkliwości może powodować nieprzyjemne odczucia a także duży ból.

Masaż Tui Na – wskazania i przeciwwskazania

Masaż polecany jest głównie osobom, które skarżą się na dolegliwości bólowe lub duże napięcie w obrębie pleców oraz szyi. Zaobserwować można również zbawienny wpływ na pomoc w walce z migrenowym bólem głowy. Ponad to mogą być nim też zainteresowane osoby skarżące się na wszelkiego rodzaju kontuzję, zaczynając od problemów z mięśniami oraz więzadłami, a kończąc na obrzękach.Z uwagi na swoją intensywność masaż nie jest polecany osobą z małą odpornością na ból oraz tym którzy cierpią na osteoporozę. Nie powinien być także wykonywany na dzieciach.

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA