514 195 966

Masaż twarzy

Masaż twarzy

Masaż twarzy

Chcesz utrzymać harmonię i naturalne piękno swojej twarzy? Doskonały może być specjalistyczny masaż, wykonany przez wykwalifikowaną osobę. Co powiesz na rytuał w stylu japońskim?

Historia masażu twarzy

Masaż twarzy jest jedną z najstarszych form masażu. Pochodzi on ze starożytnych Chin, przenosząc się w kolejnych latach do Japonii – dzięki mnichom i wojownikom. Legenda głosi, iż był to niegdyś zabieg stosowany tylko dla cesarskiej rodziny, a także bogatych rodzin Japonii. Masaż twarzy to sposób na zrównoważenie ciała i uspokojenie podrażnionego układu nerwowego. Twój masaż Katowice  . Japońska technika masażu twarzy jest nieinwazyjną formą… liftingu! Zatem, w przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej, tego rodzaju masaż twarzy jest bardzo bezpieczny dla zdrowia. Poszczególne etapy masażu twarzy są dopracowane w ten sposób, by usunąć przyczynę problemu.

Jak wykonywany jest masaż twarzy?

Na początku masażysta wykona delikatny masaż dekoltu, karku i szyi, rozluźniając tym sposobem mięśnie mimiczne twarzy. Podczas wykonywania tej czynności wykorzystuje najczęściej gorące ręczniki, by dodatkowo odprężyć całe ciało. Następnie zastosowana zostaje technika drenująca połączona z akupresurą – po to, by pobudzić poszczególne punkty na twarzy. Jest to tzw. drenaż limfatyczny, zmniejszający obrzęki oraz dostarczający tlen i składniki odżywcze do skóry twarzy. Później nadchodzi pora na lifting, czyli wykorzystanie zmiennych technik o różnym tempie i nasileniu. Najczęściej, poddaje się jemu owal twarzy, okolice oczu i czoła oraz linię bruzdy nosowo-wargowej. Masażysta będzie rozcierał i oklepywał twarz sprężystymi ruchami. Na koniec następuje stymulacja poszczególnych punktów akupresurowych twarzy, by złagodzić dolegliwości i poprawić ogólny stan zdrowia.

Efekty masaż twarzy

Dzięki niemu, skóra zyska młodzieńczy wygląd i zdrowy blask, a także znacznie zmniejszy się efekt jej starzenia. Metabolizm komórkowy zostanie podkręcony, dzięki czemu skóra będzie się lepiej regenerować. Dodatkowo, zniwelowane zostanie nadmierne napięcie mięśni szyi i twarzy, a bilans energetyczny całego ciała wyreguluje się. Cały rytuał trwa zazwyczaj około półtora godziny – oczywiście, wykonany za pomocą połączenia masażu twarzy z wymasowaniem okolicy oczu i górnych kończyn.

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA