514 195 966

Masaż udvartana

Masaż udvartana

Masaż udvartana

Masaż Udvartana jest polecanym zabiegiem dla tych wszystkich, którzy mają skłonności do cellitu bądź… tycia. Dzięki niemu, możemy głęboko zdetoksykować swoje ciało. Jak całościowo wpływa ten masaż na organizm człowieka? Twój masaż Katowice

Historia masaż udvartana

Udvartana wywodzi się, jak większość technik masażu, z ajuwerdy. Jest to metoda uwielbiana już od wieków przez kobiety, stosowana często w „indyjskich świątyniach piękna”. Doskonała kompozycja to Udvartanę jest mieszanka sproszkowanych kasz, ziół i olei ajuwerdyjskich, tzw. indyjskich. Wyróżnić można dwa rodzaje Udvartany: Utsadanę (delikatna forma masażu, przy użyciu proszków wymieszanych z olejkiem indyjskim) oraz Udgharshanę (intensywna forma masażu, przy użyciu suchych proszków).

W jaki sposób wykonywany jest masaż udvartana?

Masaż Udvartana wykonuje się na nagim ciele – oczywiście, przy osłonięciu intymnych części. Masowana osoba powinna leżeć na brzuchu. Masażysta polewa ręce, plecy i nogi ciepłym olejem indyjskim, następnie rozprowadzając je długimi ruchami. Później, osoba wykonująca zabieg sypie na te części ciała mieszankę ziół i również rozprowadza je po nich. Uczucie posypywania ciała takimi proszkami ziołowymi ponoć kojarzy się z… dotykiem motyla! Masaż jest więc bardzo subtelny i dość delikatny – a na pewno bardzo odprężający. Masażysta powinien zacząć od pleców, następnie przejść do rąk, a w dalszej kolejności nóg i pośladków.

Kiedy procedura zostanie wykonana, pacjent powinien odwrócić się na plecy – wtedy masaż zaczyna się od początku: od polewania olejkiem ajuwerdyjskim, poprzez posypanie proszkiem, a na masażu skończywszy. Masaż przedniej strony ciała powinien zacząć się od brzucha, później górnej części klatki piersiowej oraz rąk, a skończyć się na nogach, zamykając całość na stopach.

Na co pomaga masaż udvartana?

Przede wszystkim, masaż ten detoksykuje i poprawia krążenie, redukując cellulit. Dodatkowo, pobudza on procesy metaboliczne – czym przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Kolejnymi efektami zabiegu są: oczyszczenie, wygładzenie i uelastycznienie ciała, usunięcie nadmiaru wody z organizmu, relaksacja i regeneracja, wymodelowanie sylwetki oraz odżywienie skóry. Ciało stanie się bardzo elastyczne w dotyku, a skóra jedwabiście miękka. W dodatku, zmniejszy się napięcie mięśni i minie ogólna apatia oraz zmęczenie. Dzięki temu, masaż polecany jest również dla osób zmagających się ze stresem!

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA