514 195 966

Masaż Upanhasveda

Masaż Upanhasveda

Masaż Upanhasveda – historia masażu

Masaż Upanhasveda wliczamy do grupy masaży ajurwedyjskich. Wyróżnia się tym że opracowywanymi podczas jego wykonania powierzchniami są plecy, barki oraz kark. Wyjściową pozycją którą przybiera osoba poddająca się zabiegowi jest siad. Dodatkowym charakterystycznym elementem tego masażu jest wykorzystanie w jego przebiegu, specjalnie wyselekcjonowanego olejku ajurwedyjskiego. Dzięki zawartym w nim ziołowym składnikom, uzyskuje się miły zapach który ubogaca całą formułę masażu o walory aromaterapii. Przed użyciem olej jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury.

Masaż Upanhasveda – przebieg masażu

Osoba masująca wykorzystuje wiele różnych form masażu. Każda z nich jest wykonywana w energiczny, mocno intensywny sposób. Wśród głównych technik które można wykorzystać w zabiegu wyróżnić można między innymi : głaskanie, ugniatanie, oklepywanie czy też rozcieranie w różnej formie. Sam zabieg wykonywany jest zazwyczaj w przedziale między 30 a 40 minut. Po zabiegu pacjent odczuwa wyraźne rozluźnienie oraz niwelacje niepożądanych efektów, które są spowodowane przez stres. Rozmasowywane grupy mięśniowe stają się odprężone, a ból który pojawiał się przed wykonaniem masażu, w dużym stopniu zmniejsza się lub też całkowicie ustępuje. Zabieg wykonywany na okolicy karku i głowy dodatkowo może działać pozytywnie na zapobieganie migreną, oraz łagodzenie ich skutków.

Masaż Upanhasveda – wskazania i przeciwwskazania

Masaż ten wskazany jest głównie dla osób którzy na co dzień są zmuszeni do wykonywania pracy w pozycji siedzącej. Długie przebywanie w takiej pozycji może skutkować wzmożonym napięciem mięśni pleców, a zwłaszcza okolic lędźwiowej części kręgosłupa ale też mięśni w obrębie karku, szyi, barków oraz głowy. Nie znaczy to jednak, że osoby które nie wpisują się do tej grupy nie powinny stosować masażu Upanhasveda, zbawienny wpływ na samopoczucie i ogólne rozluźnienie jest wskazane dla każdego. Przeszkodami do wykonania zabiegu w dużym stopniu są wszelkie choroby skóry okolic masowanych, ogólny stan zapalny. Innymi przeciwwskazaniami mogą być również wszelkie przerwania ciągłości tkanki, a w przypadku kobiet również menstruacja.

 

Zapraszamy na masaż katowice

 

 

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA