514 195 966

REFLEKSOTERAPIA – MASAŻ ZWANY AKUPRESURĄ

REFLEKSOTERAPIA – MASAŻ ZWANY AKUPRESURĄ

REFLEKSOTERAPIA – MASAŻ ZWANY AKUPRESURĄ

Refleksoterapia to zabieg popularny już niemal na całym świecie. To metoda leczniczego masażu, gdzie stymulowane zostają określone punkty oraz strefy odruchowe na… stopach. Odpowiadają one bowiem poszczególnym częściom w ludzkim ciele.

Historia refleksologii

Wywodzi się ona z medycyny chińskiej i zgodnie z jej tradycją głosi, iż organizm ludzki funkcjonuje dobrze wyłącznie wtedy, gdy chi (energia życiowa) swobodnie przepływa przez kanały energetyczne, zwane meridianami. Jeżeli w takich ścieżkach energia zastanie, jej krążenie będzie zaburzone i rozpocznie się stan choroby. W refleksologii stopy człowieka wpływają na całość – ciało, psychikę, ale i… duszę. Refleksologia uznaje, że stres i negatywne emocje blokują przepływ chi i zaburzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wówczas pojawia się choroba bądź bole, nerwice czy nawet bezsenność. Stopy jako pierwsze są sygnalizatorem zbliżającej się choroby – jako tzw. mikrokosmos organizmu.

Jak przebiega masaż?

Na samym początku jest on niezwykle przyjemny, jednak później ucisk masażysty będzie nieco się nasilał. Po natrafieniu przez terapeutę na punkt odpowiadający choremu narządowi, pacjent może odczuć ból. Zadaniem masażysty jest to miejsce odpowiednio wymasować – poprzez uciskanie palcami bądź mocne ugniatanie pięścią. Przy zwyczajnym bólu głowy ulgę można poczuć niemal od razu, jednak do pełnej regeneracji potrzeba nawet do 14 zabiegów. Należy pamiętać jednak, że zabiegowi można poddawać się do trzech razy w jednym tygodniu.

Na co pomaga refleksoterapia?

Masaż zwalcza ból kręgosłupa, schorzenia zatok, bóle głowy bądź migrenę. Dodatkowo świetnie radzi sobie z bezsennością bądź problemami z przemianą materii, zgagą czy niestrawnością. Refleksoterapia zwalczy również infekcje górne dróg oddechowych oraz pęcherza moczowego, zablokuje niepożądane choroby kobiece, poradzi sobie również z nadwrażliwością jelit i egzemą, a także wprawi pacjenta w doskonały humor po zabiegu – osiągnie on bowiem duchową, fizyczną i psychiczną równowagę. Jeżeli szukasz idealnego zabiegu na problemy z wyciszeniem swojego umysłu i ciała, koniecznie zdecyduj się na refleksoterapię!

 

Zapraszamy na masaż katowice

Author Info

FIZJODIET MEDICAL SPA